7. novembra 2023

Sirník okres Trebišov

Osemnásťročná Amanda  má na ľavej strane mozgu ložisko,  čo je hlavnou príčinou, že u nej nastali epileptické záchvaty. 21.11.2023 má Amanda v brnenskej nemocnici absolvovať operačný zákrok. Tým, že už dovŕšila dospelosť, matka nemá nárok na bezplatnú izbu a ostatné náklady, preto si  všetko musí hradiť  sama.

Tá ale peniaze na to nemá. Z jedného prostého dôvodu. Amandina matka, 35-ročná Denisa Haníkova, sa okrem Amandy stará aj o chorého 17-ročného syna Rasťa, ktorý má mozgovú obrnu a mentálne je na úrovni polročného dieťaťa. 

Ako keby toho nebolo málo,  tak opatrovať musí aj svojho 38-ročného manžela. Ten má zhubný nádor na mozgu, pľúcach a na krku. Z opatrovateľského príspevku,  ktorý činí 624 eur a z 180 eurového invalidného  dôchodku jej manžela  si to nemôže dovoliť. Náklady  na domácnosť a úhrada liekov ju mesačne vyjde na viac ako 520 eur. Preto sa zúfala a zronená  matka  Denisa Haníková obracia na ľudí dobrej vôle, aby jej finančne pomohli.

Lieky ktoré užívajú Amanda, jej brat Rasšo a Otec

Epilepsia – je záchvatové ochorenie mozgu, ktoré sa prejavuje epileptickými záchvatmi. • Mozog pacienta s epilepsiou má patologickú a trvalú tendenciu k opakovanému výskytu záchvatov./pri epileptickom výboji vzniká „abnormne nadmerná alebo synchrónna neurónová aktivita v mozgu“. / Ak chcete pomôcť tejto rodinke prosím tu je číslo účtu. Číslo účtu: SK76 7500 3000 0300 1898 8280 Majiteľ: PRESS.TV Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama