15. januára 2024

V uplynulých dňoch došlo k trom prípadom vykradnutia motorových vozidiel, vo všetkých prípadoch polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže. K prvému došlo na Ul. Osloboditeľov, v obci Spišský Štvrtok, v piatok (12.01.2024)
dopoludnia. Neznámy páchateľ pristúpil k firemnému nákladnému vozidlu, ktoré vodič ponechal naštartované a neuzamknuté. Otvoril si dvere, vošiel do kabíny a vzal z neuzamknutej odkladacej skrinky finančnú hotovosť vo výške viac ako 720,-Eur i stravovacie
poukážky v hodnote cca 165,-Eur. Spoločnosti tak vznikla škoda takmer 890,-Eur.

V rovnaký deň (12.01.2024) krátko po obede, 29 ročný muž oznámil na polícii v Prešove krádež peňaženky. Došlo k nej na parkovisku pri obchodnom dome, na Ul. Námestie legionárov, v Prešove. Zlodej vošiel do neuzamknutého vozidla a z police vzal peňaženku, v ktorej bola tržba. Poškodenej spoločnosti vznikla škoda vo výške 851,-Eur.

Zlodej ,,úradoval“ aj v sobotu 13.01.2024, po polnoci, v obci Štrba, časť Lieskovec. Na osobnom vozidle rozbil okno a odcudzil z neho dve tašky. Majitelia v nich mali kľúče od domu, kľúče od iných áut, osobné veci, rôzne doklady, bankomatové karty, finančnú hotovosť, ako aj iné veci. Celková škoda, ktorá vznikla okradnutým osobám bola vyčíslená na viac ako 6.300,- Eur. Buďme opatrní pri ochrane nášho majetku, uzamknúť si obydlie, či motorové vozidlo je samozrejmosťou. Svojím ľahkovážnym prístupom poskytujeme páchateľom viac ako ideálne podmienky na ich nekalú činnosť.

Informovala o tom dnes pre PRESS.TV a http://www.crime.sk hovorkyňa KRPZ Prešov Jana Ligdayová.

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama