4. júla 2024

TU UŽ ROZUM ZOSTÁVA STÁŤ… TO SI FAKT BUDEME NIČIŤ PRÍRODU LEN PRE PENIAZE? ENVIROPOLÍCIA UŽ OBVINILA DVE OSOBY ZA VRECIA S NEBEZPEČNÝM ODPADOM.

Uvádza polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke.

Vyšetrovateľ enviropolície vzniesol obvinenie dvom osobám. Obvineniu čelí 48-ročný muž z Košíc a 42-ročná žena z okresu Michalovce, za trestný čin neoprávneného nakladania s odpadmi podľa Trestného zákona, spáchaného formou spolupáchateľstva.

Obvinení, ako konatelia dvoch spoločností, najneskôr do marca 2021 uložili na parcelách v obci Slanec, okres Košice – okolie, v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva, 537 kusov textilných veľkokapacitných vakov obsahujúcich nebezpečný odpad. Tieto vaky obsahovali viac ako 351 ton tuhých odpadov z čistenia plynu obsahujúcich nebezpečné látky.

Tento nebezpečný odpad bol uložený so súhlasom správcu družstva, čím obvinení nakladali s odpadom v rozpore so zákonom o odpadoch v celkovom rozsahu takmer 114-tisíc EUR.

Vyšetrovateľ zároveň vzniesol mužovi obvinenie, ako konateľovi spoločnosti, za prečin neoprávneného nakladania s odpadmi podľa Trestného zákona, nakoľko obvinený zabezpečil prepravu a dal zlikvidovať tento odpad v spoločnosti v Bratislave, pričom zatajil jeho nebezpečnosť a deklaroval ho ako ostatný odpad.

Polícia upozorňuje občanov, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, nakoľko takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti, ako aj osobných záujmov osôb, ktorým sa takýto odpad môže ocitnúť na pozemku.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky Facebook

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama