2. mája 2024

Svidničania majú nové komunitné centrum ktoré primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová avizovala pred piatimi rokmi keď bola zvolená do primatorského kresla.

Fotogaléria:

v komunitné centre budú môcť využívať prevážne deti z ulice festivalovej, ale aj zblízkeho okolia Svidníka. Okrem záujmových činnosti si školáci budú môcť v komunitnom centre urobiť aj domáce úlohy,nakoľko prevažná väčšina z nich na to doma nemá vytvorené vhodné podmienky. Na svoje si prídu aj začiatočníci kurzu šitia. Primátorka mestá Svidník Marcela Ivančová deklaruje: „Jedna pani ktorá sa tu naučila šiť si vďaka tomu našla uplatnenie v novom zamestnaní.“

Na otvorení nechýbal ani minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši ktorý spojil svoju návštevu vo Svidníku počas regionálneho dňa. Ako uvádza primátorka na svojej Facebookovej stránke:

Nikto by nemal trpieť za to, že sa narodil a žije v malom meste na východe 🙏

Preto oceňujem záujem vrcholových politikov o dianie v našom meste a v celom regióne.

Regionálny deň Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vo Svidníku s ministrom Richard Raši a štátnym tajomníkom Michal Kaliňák ako aj poslancami NR SR Alena Nováková – HLAS – sociálna demokracia a Richard Eliáš.

Prediskutovali sme otázky regionálneho rozvoja, ukázali ukončené projekty i slávnostne otvorili Komunitné centrum postavené z prostriedkov Nórskeho finančného mechanizmu.

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama