1. augusta 2023

Pohostinstvo u Zdena v Parchovanoch nie je hocijaké pohostinstvo v tej to krčme jednoducho rómovia nemajú žiadnu šancu sa napiť z pohárov. Ak majú chuť na čapované pivo, alebo čapovanú kofolu tak majú smolu hostinský im do pohárov nenaleje. Ak sa chcú občerstviť tak jedine všetko dostanú vo fľašiach.

Video autenticky zachytáva, ako ostatní nerómsky štamgasti majú nápoje naliate do pohároch zatiaľ čo rómom podáva vo fľašiach. Také to praktiky sú v rozpore so zákonom ide o trestný čin diskriminácie. Či vo veci niekto z miestnych rómov podá aj trestné oznámenie zatiaľ nie je známe. Na zvláštne praktiky hostinského našu redakciu upozornil obyvateľ Parchovian, ktorý s tou to putikou má zlé skúsenosti už niekoľko rokov.

“Tak sa správajú ľudia v Parchovanoch slušne si prídeš na pivo po prosíš si o pivo a odpovie ti, že nie nedá ti pivo, lebo si róm boli tam okolo 20 bielych ľudí, každý jeden mal čapované pivo len my sme prišli a odpovedal, že nie nenačapuje nám ! Prečo však sme tiež len ľudia“Napísal Denis na svojom facebooku status, ktorý to zažil na vlastnej koži.

Oslovili sme písomne aj poslanca Národnej rady Petra Polláka mladšieho cez jeho facobookovu stránku aby sa na celú vec pozrel, ale neodpovedal nám, zrejme pre zaneprázdnenosť jeho predvolebnej kampane.Telefonicky sme kontaktovali aj samotného hostinského majiteľa prevádzky Zdena.H., aby sa nám k danej veci vyjadril no ten nám pre istotu nedvíhal telefón.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime.

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama