17. apríla 2023

Podnikateľovi z Veľkej Lomnice podvod nebol preukázaný.
Minulý týždeň zasahovala finančná polícia v osade vo Veľkej Lomnici u podnikateľa potravín. Toho pravdepodobne niekto z miestnych obyvateľov udal, že predáva neokolkované tabakové výrobky.

Podnikateľ po razii finančnou políciou bol zadržaný no následne bol prepustený z policajného oddelenia tým, že mu podvod nebol preukázaný. “Ide o smiešnu sumu ak by chcel krátiť daň tak určite vo väčšom množstve a nie páru kusov cigár veď to je hanba, že colnici sa prípadom vôbec zaoberali.“ Dodal jeden z miestnych obyvateľov pre PRESS.TV Crime

Otec tvrdí, že jeho syn poctivo podniká, no niektorí ľudia z osady mu závidia a niekto z nich ho udal. „On má snahu, platí odvody. Jemu štát nič nedáva. On všetko zo svojho, čo žije. Lenže oni vedia, že niekomu sa darí, tak idem ho bonzovať, lebo ja chcem niečo spraviť,“ dodal otec zadržaného muža pre TV JOJ.

V prevádzke potravín v osade Nový dvor vo Veľkej Lomnici príslušníci finančnej správy Colného úradu Prešov za pomoci služobného psa odhalili pod predajným pultom predajne 451 kusov cigár bez označenia kontrolou známkou a 17 kusov cigár boli na prevádzke ponúkané priamo na predaj. Spolu sa teda na prevádzke nachádzalo 468 ks cigár o váhe približne 5,8 kg. Pri uvedenom tovare nebol preukázaný pôvod a spôsob jeho nadobudnutia. Únik na spotrebnej dani bol predbežne vyčíslený na 520 eur.

Informovala o tom dnes pre PRESS.TV Crime Mgr. Martina Rybanská riaditeľka odboru/hovorkyňa

Foto zdroj: Zuzana Pojedincová TV JOJ

Reportáž televizie JOj si môžete pozriet TUhttps://www.noviny.sk/krimi/781281-kym-on-dostal-puta-jeho-sestra-sa-vydavala?fbclid=IwAR35smoZMj-baA1LfAqWAWT0L6qMUDZDWPZPhnVEn-Sja9hX98NwHiC4P1M

 

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama