28. júna 2023

Dnes 28.6.2023, sudca okresného súdu vo Svidníku rozhodoval takzvanom súper rýchlom konaní o mužovi ukrajinskej národnosti, ktorý  v nedeľu 25.6.2023, brutálne fyzicky napadol 43 ročnú ženu z Bardejova. Potom čo Ukrajinsky agresor  strávil dva dni a dva noci  v cele policajného zaistenia ho dnes o 13:30 hliadka OOPZ priviedla  pred sudcu okresného sudu vo Svidníku. Ten zhruba po hodinovom výsluchu rozhodol, že Ukrajinec  nebude väzobne stíhaný. Nariadil mu však, že bude monitorovaný cez náramok  ďalej mu zakázal sa priblížiť k poškodenej na viac ako 5 metrov.

Prečítajte si vyjadrenie  hovorkyne, KS Prešov Ivany Petrufovej       

V predmetnej trestnej veci dnes po výsluchu obvineného pre prečin ublíženie na zdraví, sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bardejov, pracovisko Svidník, rozhodol o nahradení tzv. preventívnej väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a obvineného prepustil zo zadržania na slobodu.

Zároveň súd uložil obvinenému primerané obmedzenia, spočívajúce v zákaze požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok, zákaze úmyselne sa priblížiť k poškodenej a v zákaze zdržiavať sa v blízkosti obydlia poškodenej s tým, že nariadil kontrolu obmedzení technickými prostriedkami.

Ďalej súd obvinenému uložil povinnosť oznámiť každú zmenu miesta pobytu a povinnosť dostaviť sa pravidelne k probačnému a mediačnému úradníkovi.

Rozhodnutie súdu je právoplatné.

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama