22. novembra 2023

Začiatkom tohto mesiaca, večer, na Ul. Rybnianskej, v obci Malcov, sa traja miestni muži vo veku 17,18 a 20 rokov dopustili protiprávneho konania a to voči 61 ročnému mužovi.

Vošli na cudzí pozemok, na vstupných dverách do domu vylomili zárubňu a vstúpili dnu. Muža, ktorý sa v dome nachádzal schytili a držali ho aby sa nemohol brániť. Popri tom ho udierali do hlavy, v dôsledku čoho muž spadol na zem.

Prehľadali miestnosť a vzali kanvicu na varenie vody, dvojplatničku, mobilný telefón, mäsové konzervy, kávu, cigarety a aj 30 centov! Z domu utiekli preč. Napadnutý muž utrpel viacero zranení, ktoré si vyžiadali ošetrenie ako aj liečenie.

Okresný vyšetrovateľ v Bardejove na základe dostatočnej dôkaznej situácie vzniesol obvinenie trom mladým mužom zo zločinu lúpeže ako aj z trestného činu porušovanie domovej slobody. Skutky spáchali formou spolupáchateľstva.

Všetci traja obvinení sú stíhaní väzobne. Ak sa im vina preukáže hrozí im trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov, v prípade mladistvého páchateľa ide o polovičnú trestnú sadzbu. Pozrite si archívnu reportáž

Informovala o tom dnes pre PRESS.TV,hovorkyňa KRPZ Prešov Jana Ligdayová

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama