31. júla 2023

Vo veci výtržníctva a poškodzovania cudzej veci začala trebišovská polícia riešiť nespratníkov. Tí mali pred budovou okresného súdu v Trebišove hneď po pojednávaní opätovne napadnúť samotného poškodeného muža, ktorého v minulosti brutálne napadli a dobili tak, že mu spôsobili dlhodobé poranenia v oblasti tváre a s tvalými následkami hlavy.

“Po skončení pojednávania som sa na chodníku pred OS rozlúčil s mojim právnym zástupcom a prešiel som cez cestu na parkovisko k môjmu vozidlu. Bratia, ktorí v tom čase stáli vonku pri autách aj ja sme nasadli a chceli sme odísť domov. Ako prvý z parkoviska vychádzal môj brat a ja som išiel za nim druhý. Počas toho, ako sme vychádzali z parkoviska sme videli, ako sa za nami rozbehla veľká tlupa rómov s rôznymi útočnými predmetmi v rukách a búchali nám nimi do aut a vyhrážali sa.“ Dodal Jozef pre PRESSTV. Crime. Celú vec už rieši trebišovská polícia…

V súvislosti s Vami uvedenej udalosti môžeme potvrdiť, že dňa (27.7.2023) dopoludnia polícia prijala telefonické oznámenie o napadnutí osôb. Na preverenie oznámenia bola policajná hliadka ihneď vyslaná na miesto a zistila, že včera dopoludnia došlo na ulici Námestie mieru v Trebišove k poškodeniu dvoch vozidiel zn. BMW a zn. Škoda Rapid. Na mieste sa nenachádzala žiadna osoba. Polícia začala okamžite pátrať po páchateľovi, resp. páchateľoch tohto skutku, a už vo večerných hodinách bola polícii známa totožnosť zatiaľ dvoch z podozrivých osôb, s ktorými boli následne vykonané potrebné procesné úkony. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin výtržníctva v jednočinnom súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci a zisťuje bližšie okolnosti. V súčasnosti sú vykonávané ďalšie potrebné procesné úkony za účelom riadneho zadokumentovania skutkov, ako aj výšky spôsobenej škody. Polícia na objasnení prípadu intenzívne pracuje. Aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, bližšie informácie nateraz nie je možné poskytnúť. Uviedla pre PRESS.TV Crime,hovorkyňa | Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mesárová

Sudca Okresného súdu v Trebišove im za predchádzajúci skutok vymeral podmienečne tresty odňatia slobody v rozmedzí od štyroch mesiacov do štyroch kokov. Verdikt súdu zatiaľ nie je právoplatný keďže Okresný prokurátor si ponechal lehotu na rozmyslenie.
Podľa našich informácii však prokurátor dnešným dňom požiadal sudcu okresného súdu v Trebišove pre zatiaľ neprávoplatne odsúdených vyššie nepodmienečne tresty. A, ako sa zdá ten prokurátorovi vyhovie keďže hneď po skončení pojednávania bol samotný poškodený opäť napadnutý osobami ktorí patrili do skupiny odsúdených.Tresty aké im sudca vymeral za predchádzajúci brutálny útok im zrejme nestačili. Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime.

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama