10. augusta 2023

Súdna pitva vylúčila súvislosť úmrtia s policajným zásahom. Informuje o tom http://Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky

Prípad smrti Róma po policajnom zásahu v českom meste Teplice z júna 2021 preverí Európsky súd pre ľudské práva. Žalobu na Českú republiku podali právnici z Európskeho centra pre práva Rómov (ERRC) a Fóra pre ľudské práva (FORUM). Vo štvrtok (10. 8.) to uviedol server Romea.cz, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

„Som veľmi vďačná všetkým, ktorí mi pomáhajú, aby bola smrť môjho brata riadne vyšetrená. Verím, že ak nenájdeme ochranu u českej justície, nájdeme ju na Európskom súde pre ľudské práva,“ povedala sestra zomrelého Stanislava Tomáša

Na sociálnych sieťach sa v lete 2021 rozšíril videozáznam z policajného zásahu, na ktorom možno vidieť, ako jeden policajt niekoľko minút kľačí mužovi rómskeho pôvodu na krku a druhý mu drží nohy.

Jednotky polície privolali v súvislosti s bitkou dvoch mužov, ktorí poškodzovali cudzie autá. Polícia našla zraneného muža ležať na zemi a po spacifikovaní ho prevzali záchranári. Neskôr však zomrel v sanitke.

Pitva vylúčila súvislosť úmrtia s policajným zásahom

Súdna pitva vylúčila súvislosť mužovej smrti s policajným zákrokom – neodhalila poranenia orgánov ani dusenie. Podľa znaleckého posudku, ktorý si vlani dala vypracovať polícia, mohla byť príčinou úmrtia intoxikácia metamfetamínom.

Polícia vinu na mužovom úmrtí od začiatku odmietala. Podľa nej bol agresívny a napadol policajtov, preto museli použiť donucovacie prostriedky. Následne mu zavolali sanitku. To však podľa zistení českej ombudsmanky Moniky Šimůnkovej urobili neskoro.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime Foto zdroj: https://romea.cz/

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama