7. apríla 2023

Do redakcie spravodajstva PRESS.TV Crime, sa nám ozval pracovník pohrebnej služby Barezio plus Lukáš Dunka  z Popradu ktorý nám oznámil, že je v koncoch. Pred pár dňami v obci Veľká Lomnica náhle zomrela rómka ktorá bola bez domova. Miestni obyvatelia preto navštívili starostu obce od ktorého žiadali aby im pomohol nebohú ženu ktorá patrila pod obec pochovať. Ten im mal oznámiť, že obec nemá peniaze a zo situácie doslova vykľučkoval.

Rómovia preto zorganizovali finančnú zbierku,  podarilo sa im vyzbierať  zhruba 600 eur. Poprosili preto pohrebnú službu aby im za tie peniaze pre nebohú vychystali pohreb. Pracovník pohrebnej služby Barezio plus sa nad rómami zľutoval  truhlu a  ostatné náležitosti okolo pohrebu vybavil. Šok mal nastať keď správca cintorína a starosta obce mali miestnym rómom a pohrebnej službe oznámiť, že romovia nesmú kopať hrob bez certifikátov, lebo keď sa opijú a popadajú do vykopanej  jamy  kto za to ponesie zodpovednosť ?

To už nervy vykypeli aj samotnému pracovníkovi pohrebnej služby a okamžite kontaktoval splnomocnenca vlády pre rómske komunity aby im oznámil ako vo Veľkej Lomnici  diskriminujú rómov. O stanovisko v danej veci sme požiadali aj samotného splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Do uzávierky článku sme  zatiaľ odpoveď  nedostali.

Pozrite si vyjadrenie pracovníka pohjrenej služby Lukáša Dunku.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama