2. apríla 2023

Senátorka Hamplová je rasistka. Žiadame aby zo senátu odstúpila a rómom sa verejné ospravedlnila!
Takto reagujú rómovia z Českej republiky na sociálných sieťach pričom senátorke nevedia prísť na meno a to všetko pre jej  návrh o segregácii rómskych žiakov a škôl v českej republike. Razantne žiadajú jej odstúpenie zo senátu, ako zadosťučinenie po nej chcú aby sa Hamplová verejne všetkým rómom ospravedlnila. Dokonca niektoré rómske organizácie zvažujú na senátorku podať trestne oznámenie a spísali už petíciu za jej odvolanie.

Poburujúce slová senátorky Hampolovej smerované k priamemu rasizmu obleteli doslova všetky média. Na jej kontroverzný návrh reagovali aj zahraniční politici ktorí návrh označili za neprimeraný a podľa ních hraničí s apartheidom. Nezaradená senátorka Jana Zwyrtek Hamplová vo štvrtok 30.3.2023 v parlamente českej republiky navrhla zriadenie samostatných školských tried pre rómske deti.

Ich zmysel vidí v tom, aby sa „neubližovalo deťom, ktoré nie sú zvyknuté na určité etnikum“. Podľa nej to nie je diskriminácia, ale rozumný krok, ktorým by mohla ísť Česká republika príkladom. „Pomýlila si storočia a možno aj kontinent,“ reaguje hnutie STAN.

„V školstve musia byť spoločne deti všetky – rómske, české, a tak ďalej. Krásna myšlienka. V reáli nerealizovateľná, pretože by sme ubližovali tým deťom, ktoré nie sú zvyknuté na určité etnikum. Naopak, možno keby sa urobili samostatné triedy pre rómske deti, vybudujeme im tým rovné šance do budúcnosti,“ vyhlásila senátorka na pléne Zwyrtek Hamplová známa svojimi výstrednými výrokmi.

Oddelené triedy pre žiakov určitého etnika sú pritom priamo učebnicovou ukážkou rasovej segregácie, aká sa kedysi uplatňovala napríklad v USA voči Afroameričanom, v nacistickom Nemecku voči Židom alebo v JAR počas doby apartheidu. Petíciu môžete podpísať TU-https://www.petice.com/petice_proti_senatorce_jane_zwyrtek_hamplove

Na senátorku reagovala aj česká redakcia Novinky.cz, ktora našej redakcií PRESS.TVCrime, poskýtla redakčné materiály. Viac sa dočitate TU-https://www.novinky.cz/clanek/domaci-odpudivy-a-neprijatelny-rasismus-reaguji-politici-na-slova-senatorky-hamplove-40427510

Foto a video zdroj:https://www.novinky.cz/

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime

 

 

 

 

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama