24. apríla 2023

Pani Simona je v zúfalej situácii pred siedmími  rokmi sa dohodla z bývalou nájomníčkou bytu, ktorá odišla žít do Anglicka, že ju nechá bývať vo svojom byte, ktorý patrí pod mesto Bardejov pričom bude riadne platiť nájomne spolu s dlhom, ktorý jej pani Holdiová zanechala, ako bremeno.

Po siedmich rokoch z doposiaľ neznámeho dôvodu jej Bardbyt s.r.o. Bardejov oznámilo, že sa z bytu rodina musí vypratať napriek tomu, že nájomne za byt platila po dobu siedmych rokov.V poslednom čase jej dlh na nájme narástol zhruba 300 eur napriek tomu, že inkaso za nájomné je nízke.

Jej manžel prišiel o prácu v ktorej pracoval dlhu dobu keďže majiteľ pre starobu firmu zrušil a preto otec štyroch deti doposiaľ prácu nemá. Ich celkový rozpočet do rodiny činí 480 eur preto meškajú s nájomným.Kam sa podeje rodina so štyrmi deťmi nikoho nezaujíma a navyše jej tri deti sú vážne zdravotne postihnuté.

Obe dievčatka dvojičky vo veku 10 rokov majú šedý zákal a ich zrak sa pomličky uplne vytráca dalšia 11ročná dcéra  je onkologická pacientka. Matka tvrdí, že ak by prišli o bývanie jej deti by tak museli ukončiť aj školskú dochádzku čo by im vôbec neprispelo. Preto sme sa obrátili aj na vedenie mesta Bardejov, ako túto celú záležitosť chcú vyriešiť Podľa hovorcu mestá Bardejov Štefana Hija mesto hľadá riešenie, ako pomôcť rodine s ťažko chorými deťmi.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama