25. marca 2023

Za múrmi väzobnej väznici v Prešove došlo k úmrtiu 46-ročného Vojtecha. Podľa doterajšej predbežnej informácii z prostredia blízkej rodiny si obvinený muž mal siahnuť na život obesením.

Vyjadrenie k danej veci redakcii PRESS.TV Crime poskytla mjr. Mgr. Monika Kacvinská hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže odbor kontroly a organizačno-právnych činností.

Môžeme potvrdiť, že dňa 7. marca 2023 došlo vo večerných hodinách v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Prešov k samovražde u 46 – ročného obvineného, ktorý bol vo výkone väzby pre podozrenie zo spáchania trestného činu vyhrážania. Bezprostredne po nahlásení tejto udalosti bola obvineným poskytnutým personálom ústavu neodkladná prvá pomoc a zároveň bola privolaná rýchla zdravotná pomoc. Tak, ako v prípade každého úmrtia osoby vo výkone väzby alebo výkone trestu sú okolnosti úmrtia predmetom vyšetrovania Policajného zboru. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je Zbor väzenskej a justičnej stráže oprávnený poskytovať bližšie informácie.

Rečovo a sluchovo hendikepovaný Vojtech bol obvinený hneď z dvoch trestných činov, a to z nebezpečného vyhrážania a výtržníctva Vyhrážať sa mal svojej manželke, s ktorou mal 4 deti. 23.Septembra 2022 bol sudcom Okresného súdu v Prešove vzatí do väzby.
Rodina si, preto na odporúčanie inou osobou najala a zaplatila právneho zástupcu, ktorý si určil za to, že Vojtecha dostane na slobodu 10 tisíc eur. 2000 tisíc eur rodina obhajcovi vyplatila ihneď a na zvyšných 8 tisíc eur sa dohodli vyplatiť v splátkach.

Šok nastal, keď rodina zistila, že obhajca, ktorého si oni najali a zaplatili je viac v kontakte s manželkou obvineného, ktorá ho do väzby dostala práve jej mal podávať informácie o priebehu vyšetrovania a rodine sa tak mal vyhýbať. 13.3.2023 mal mať obvinený Vojtech pojednávanie o prepustenie z väzby rodina tvrdí, že jeho právny zástupca za Vojtechom vôbec nebol a ani ho o tom neinformoval, že bude mať súdne pojednávanie a preto si 7.3.2023 siahol v cele väzobnej väznice na život.

Teraz už nebohý Vojtech mal zanechať aj list na rozlúčku vyšetrovateľ policajného zboru v Prešove blízkej rodine tento písomný materiál odmietol vydať tým, že prednostné právo naň ma pravé jeho manželka a nie rodina. Manželka nebohého Vojtecha s vzdala pohrebu a poslednú rozlúčku mu zabezpečila jeho rodina.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime

 

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama