4. augusta 2023

Obaja rodičia žijú s dvoma dcérkami v skromných podmienkach, v rozpadajucom sa dome v obci Rovné vo Svidníckom okrese. Otecko dvoch malých deti, 27-ročný Štefan nemal ľahké detstvo sám, ako dieťa skončil na istý čas v detskom krízovom centre. Otec mu zomrel pred troma rokmi, veľmi sa o nich nestaral, mama vyrastala v detskom domove vo Vranove Nad Topľou.

Ani s ňou sa osud príliš nemaznal, lekári jej diagnostikovali tuberkulózu. Sám sa postavil na vlastné nohy bez cudzej pomoci, spoznal sa so svojou manželkou, s ktorou majú 2 dcérky. Pracuje v jednej bardejovskej firme, ako živnostník. Žiaľ, keďže majú exekúcie, veľa peňazí im pre potreby domácnosti neostáva.

Prednedávnom im pre vysoký dlh na elektrárňach vypli elektrinu. Aby im ju zapli, musia zaplatiť viac ako 5000 eur. To ešte netušili, že ich dcérka je vážne chorá a, že bude potrebovať mať doma zapnutý kyslík. Zhruba pred mesiacom štvorročnej Lianke bolo veľmi zle, rodičia s ňou ihneď  navštívili lekára vo Svidníku.

Jej stav je natoľko vážny,  že ju museli okamžite previesť helikoptérou do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave. Tam sa dozvedeli od primára kardiológie, že ich dcérke už niet pomoci dokonca ani v zahraničí.

Podľa slov otca, ktorý sa vyjadril pre PRESS.TV, dievčatko nemá prepojené cievy, čo je potrebné na funkčnosť pečene a ďalších dôležitých orgánov, ktoré by ju udržali pri živote. Lianke tak ostáva iba krátky čas na to, aby mohla počas týchto dni ostať ešte doma s rodičmi.

Preto už na druhý týždeň Lianku prevezú z nemocnice domov. Na to, aby bola pripojená na kyslík, potrebuje mať doma elektrinu, ktorá je momentálne vypnutá. Rodičia preto prosia ľudí dobrej vôle, aby im finančne prispeli vyrovnať dlh na elektrine. Podľa našich informácii sa Linakin zdravotný stav od včerajška veľmi zhoršil. 

Pozrite si srdcervúce video:

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama