10. marca 2023

Začiatkom februára prišlo o život, iba mesačné dieťa z obce Richnava na Spiši. Zomrelo v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach. Keďže jeho rodičia nemali na prevoz tela a následné pochovanie peniaze, pomoc im ponúkla pohrebná služba z Prešova ktorú sprostredkovala naša televízia PRESS.TV Crime. Šok nastal, keď pohrebáci zistili, že mesačné bábätko medzitým spopolnili. Rodičia tvrdia, že tak urobili bez ich súhlasu.

Keďže rodičia mesačného Paľka cítia krivdu, plánujú sa brániť. Na polícii chcú podať trestné oznámenie a podnet od nich smeruje aj na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. O stanovisko sme požiadali pohrebnú službu Košice„9.2.2023 nám bola doručená objednávka na zabezpečenie sociálneho pohrebu na základe rámcovej dohody s mestom Košice, ktoré bolo obstarávateľom pohrebu.”

Zaujímalo nás aj stanovisko mesta Košice O sociálny pohreb a pochovanie sa nikto z rodiny ani žiadna pohrebná služba nezaujímala. Preto sme v zákonnej lehote a v zmysle platnej legislatívy, zabezpečili sociálny pohreb maloletého.” Dušan Tokačík hovorca mesta Košice.

Video:Malý Paľko z Richnavy po štyroch dňoch v nemocnici zomrel

Archív

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama