4. februára 2024

Prednedávnom rómska speváčka Gipsy Nicol vydala novú pieseň ktorú musela okamžite z YouTube vymazať. Dôvodom mali byť údajne porušenia autorských práv.

Na hudbu a texty si privilégiá nárokuje Milan Kroka,ktorý patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní.

„Aj keby si ma kontaktovala ohlsdne autorskych práv, tak tebe by som nikdy pieseň nedovolil prebrať “ Odkázal Kroka pre Gipsy Nicol. No či v tom je niečo osobné môžu o tom užívatelia na fecebooku iba polemizovať.

Na Krokovu reakciu ktorú zverejnil na socialnej sieti okamžite reagoval aj brat Gipsy Nicol ktorý celú vec prirovnal k závisti napriek tomu ,že sa Krokovi ospravedlnil.

Brat speváčky Nicol tvrdí, že jeho sestru ľudia nenávidia, no aj tak ju stále sledujú a zaujímajú sa o to čo robí. „My sme šťastní, keď počujeme, že niekto hrá našu pesničku, keď to niekto vydá alebo čokoľvek, my sa tešíme z toho. A nie, aby mi to vadilo. Áno, rozumiem. Táto pieseň, to je niečo iné, rozumiem,“ konštatoval člen kapely Gipsy Nicol

Video nájdeš kliknutím na link https://fb.watch/p-Fe0rWqDS/

Milan Kroka argumentuje tým, že skladbu ešte on sám oficiálne nevydal. „To, čo vy robíte je vrchol drzosti, vrchol drzosti. Nech sa to týka Gipsy Nikol, kapely Gipsy Štrba a Gipsy Band Smižany. Veď to je krádež. Keď sa nad tým zamyslíte, je to sprostá krádež,“ povedal Kroka v živom vysielaní na sociálnej sieti.

Video zdroj http://www gipsytv.eu

foto zdroj: Gipsy TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama