18. marca 2023

Prednedávnom poslanec NR SR Peter Pollák vystúpil v národnej rade v uniforme ktorú kedysi nosili ľudia v koncentračných táboroch. Podľa jeho slov, ako sa vyjadril pre redakciu spravodajstva PRESS.TV žijeme v historickej dobe, ktorá je iba maličkým krokom k tomu čo v blízkej budúcnosti sa môže na Slovensku stať tvrdou realitou. Tieto slová zverejnil aj na svojej facebbokovej stránke.https://www.facebook.com/profile.php?id=100057984552935

ŽIJEME HISTORICKÚ DOBU, KTORÁ POTREBUJE SYMBOLY, AKO NECHCEME DOPADNÚŤ.

“Dnes počas vystúpenia v NRSR som si dobrovoľne obliekol pruhovanú košeľu a čapicu. Po rokovacom dni si ju dám aj dobrovoľne dole. Nechcem sa dožiť doby, kedy o tom, či si budem musieť obliecť a môcť slobodne vyzliecť pruhovanú košeľu, budú rozhodovať iní.“ 

Pollák tak chce zosilniť boj proti pravicovému extrémizmu a antisemitizmu.

Strana OĽANO 12 Apríla 2023 predkladali návrh o pamätnom dni, ktorý mal hovoriť o násilne vysťahovaných ľudí počas druhej svetovej vojny pričom aj rómovia utrpeli krivdu ktorí sa museli odsťahovať od štátnych ciest čo bolo predzvesťou vzniku osád. Počas pamätných dni by sa malo do škôl prinášať viac osvety na danú tému a vzdelávať tak mládež.

Ďalej Pollák dodáva, že Slovenský  parlament obsadili ľudia ktorí zastavajú Hitlerovskú ideológiu, ktoré v zanikajú z ďalších strán a obáva sa či naša pôda sa nestáva živnou pôdou pre strany, ako je Mazúrek, Kotleba a taktiež nevylúčil ani poslancov z iných strán.

Rozhodnutie vlády o pomoc pre Ukrajinu je podľa jeho slov správne. V krajine, ktorá je bombardovaná a útočia na ňu rakety pričom deti sú odvlečení do Ruska a ženy sú pritom znásilňované je jednoznačne potrebné pomáhať. Dodal poslanec NR.SR. Peter Pollák pre PRESS.TV v rozhovore.

Tiež uviedol, že rómska téma je prioritou vlády a peniaze, ktoré sú alokované na úrade splnomocnenca pre rómske komunity budú slúžiť hlavne na to aby sa pomohlo v tých najchudobnejších častiach republiky pričom chcú priblížiť rómov k 21 storočiu. Neexistuje aby ľudia pili vodu z potoka a jednoducho žili ako na Africkom kontinente.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV

 

 

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama