26. februára 2024

Pred štyrmi dňami spevák Gitanorat  čo v preklade znamená rómska krv vydal avizovanú pieseň ( Me džav ) Tá to skladba mala na YouTube za 4 dni  100 tisíc zhliadnutí.Pesničku zaspieval s veľmi nadanou  českou speváčkou Marthou o ktorej málo kto vie, že existuje. Speváčka s vycibreným hlasom podchádza z Naratovíc.

Martha  priznáva, že pri natáčaní emocionálneho klipu a piesni si zo srdca poplakala.“Pieseň je venovaná všetkým ktorí stratili svojich  blízkych a každý z nás v živote niekoho stratil “ Dodáva speváčka v rozhovore pre redakciu spravodajstva PRESS.TVText piesni v Marthinom podaní napišal Pavol Botoš, tú druhu časť v podaní Gitano rat si spevák napísal sám.Táto nová skladba je plna emócii a v poslucháčoch prebúdza veľký žiaľ. Me džav v preklade znamená Já odchádzam.

Speváčku poslucháči rómskej popovej hudby prirovnali k Slovenskej dive Gipsy Nicol, ktorá tiež s krásnym a talentovaným spevákom Gitano rat naspievala duet. Pýtali sme sa ho či to tak vníma aj on. “ Klip sa natáčal v Bratislave a v okolí. Ako vnímam Mathu ? No nie lenže je super speváčka, ale aj super človek. Je veľmi pozitívna, usmievavá a inteligentná. Ja si myslím pravý opak, čo tyká spevu Marthy a Nicol. Martha ma inú farbu hlasu a taktiež Nicol ma svojsky hlas. Obidve sú veľmi talentované, suprové speváčky, ale ako som spomenul sú hudobne odlišné.“ Dodal spevák pre PRESS.TV

Spolupráca medzi Marthou a Gitanorat bola čisto náhodná Martha mu dala na instagrame folow a on ihneď reagoval tým, že sa jej ozval, ako Martha uviedla pre PRESS.TV dlho na ňu nevedel zohnať kontakt keďže jej piesne poznal túžil s ňou vydať duet. Napokon sa im to obom podarilo.

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV

Súvisiaci článok

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama