5. júla 2024

21-ročnému oteckovi troch deti 6.6.2024, lekári Chomutove diagnostikovali chronickú leukémiu neskôr mu to potvrdili aj v Plzni. Radek celý mesiac máj 2024,teplotoval telesné teploty neklesali pod 39 C.

Lekari jeho rakovinotvorné buňky zmutovali a leukémia ustála. Bohužiaľ s tou to zákernou chorobou bude musieť Radek žiť po celý zvyšok svojho života.

Prednedávnom zhruba týždeň do zadu,sa mladý otecko dozvedel opäť zdrvujúcu správu. Keďže celkom stratil zrak a lekári mu ho ako zázrakom opäť prinavrátili. Počas vyšetrenia mu zistili,že ma nádor v ložiskú čela.

Radek spolu s manželkou majú tri malé detí. Dvojročnú Máriu Elu a dve sedem mesačné dvojičky Elišku a Terezku. Bývajú v dome bez výťahu a pivnice, na poslednom poschodí panelového domu. Ťahanie dvoch kočíkov,z ktorých jeden je dvojitý, je preňho s ohľadom na jeho aktuálny stav čoraz náročnejšie.

Musía sa odsťahovať do bytu na prízemí alebo s pivnicou. Lenže im na to chýbajú peniaze.

Presnejšie 48 tisíc korún na nájomné a kauciu. Kvôli následkom skoršieho úrazu je Radek už dlhší čas v invalidnom dôchodku,jeho manželka je na rodičovskej dovolenke, a tak im na takýto jednorazový výdaj úspory nestačia.

S chronickou leukémiou sa lieči vo Fakultnej nemocnici Plzeň Lochotín. Je to aktuálne hlavná náplň jeho dní. Styk s kamarátmi a rodinou je iba minimálny.

Kvôli infekcii, ktorá by mohla ohroziť jeho život. Zatiaľ čo akútna leukémia má rýchly priebeh, chronická má priebeh pomalý. Chorý môže žiť bez liečby aj niekoľko rokov, než choroba sa rozpozná.

Radek nás všetkých prosí,aby sme mu pomohli s financiami na kauciu bytu. Verte mi, že aj mne ako redaktorovi a človeku sa tento článok naozaj ťažko píše, ked si predstavím, že ide o veľmi mladého otecka troch deti a som si istý, že mu spoločne pomôžeme.

Ak chcete pomôcť Radkovi tu je číslo účtu:

IBAN: SK76 7500 3000 0300 1898 8280

Majiteľ účtu PRESS.TV Poznámka: Meno Radek Horvát

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama