24. marca 2023

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejove na základe získanej dôkaznej situácie vzniesol obvinenie 50 ročnému Košičanovi zo zločinu šírenie poplašnej správy. Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, podľa zákona mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Košičan v pondelok (20.03.2023) krátko pred 14-tou hodinou, zavolal na tiesňovú linku 158 a oznámil službukonajúcemu príslušníkovi Operačného odboru Krajského riaditeľstva Policajného zboru Prešov, že na vlakovú stanicu v Bardejove dal bombu. Polícia okamžite prijala všetky potrebné bezpečnostné opatrenia, okrem iného bola evakuovaná autobusová ako aj vlaková stanica, bola vykonaná pyrotechnická prehliadka, jej výsledok bol negatívny. 50 ročný muž teda svojím konaním, úmyselne oznámil nepravdivú poplašnú správu! Košičan tak konal aj napriek tomu, že za obdobný čin už bol začiatkom roku 2022 odsúdený trestným rozkazom Okresného súdu Košice.

Bardejovský vyšetrovateľ spracoval na obvineného podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie čomu sudca pre prípravné konanie vyhovel a obvineného muža poslal rovno za mreže väzobnéj vaznice z obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti.

Informovala o tom  pre PRESS.TV Crime hovorkyňa KRPZ Jana Ligdayová

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime 

 

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama