20. mája 2024

26 ročný Dominik Tokár je predstaviteľom a najvyšším výkonným orgánom obce. 

Novozvolený starosta má jasno v tom , čo chce pre svojich občanov. Pracuje už rok vo svojej volebnej funkcii a celkom sa mu aj darí. Dôvodom prečo sa chcel stať starostom je , že poznal život Rómov a keď prichádzal domov zo zahraničia z práce do rodnej obce tak len počúval ako sa občania sťažujú , ako si obec vedie zle deti v škole , nemajú žiadne kultúrne podujatia bola tam veľká nezamestnanosť  . Dominik nám povedal o všetkom čo v obci nebolo alebo bolo zle nastavené.

A preto sa rozhodol kandidovať , no nečakal , že vyhrá. Teraz je hrdým starostom , ktorí vedie svoju obec a snaží sa riešiť veci ako len najlepšie vie.  Rieši výstavby škôlky , škôl, zamestnal občanov , koľko mu dovolil rozpočet obce a vytvára rôzne ďalšie projekty. Dominík Tokár je najmladši starosta na Slovensku ktorého si občania obce Vrbnica budú ešte dlho pamätať. Sami sme boli toho svedkami. Ako redakcia sme boli na 2. ročníku Majálesu v obci Vrbnica a bol to naozaj majáles na vysokej úrovni. Ako aj sám starosta povedal : ,, Iné obce takto nemajú , ja sa snažím napredovať , aby moji občania zažívali to čo ešte nezažili.“

Čo sa týka vedenia obce všetci si veľmi dobre rozumia , vedia sa rýchlo zhodnúť. Čo je zaujímavosťou ? Niekto by si povedal , že ak, to je rómsky starosta tak začne zamestnávať rómskych občanov , že ?  Starosta obce Vrbnica nevyužíva rodinkárstvo skôr profesionalitu. A občania sú mu za to veľmi vďační a vážia si ho. Dominik Tokár má čas aj popri tomto všetkom na svoje koníčky ako športovanie , boxovanie , posilňovanie , ale aj prechádzky v prírode. Hlavne sa venuje svojej rodine , priateľke a 2 ročnému synovi s ktorých čerpá elán a energiu vo svojej práci.

Ako redakcia ďakujeme za pozvanie na úžasný majáles. Pánovi starostovi držíme palce v dalších jeho projektoch.

Reportáž z Majálesu vám prinesieme čoskoro na našich vebových stránkach.

Redakcia spravodajstva a Adam Karsa PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama