13. septembra 2023

podpredseda hnutia, poslanec NR SR, poslanec krajského zastupiteľstva POSK, člen Odborného tímu pre pre samosprávu a regionálny rozvojčlen Výboru NR SR pre európske záležitosti. Presne takéto preferencie má bývalý člen a poslanec ĽSNS, ktorý si založil novú politickú stranu REPUBLIKA. Ten prednedávnom zverejnil na sociálnej sieti Facebook status v ktorom ubezpečuje svojich voličov, že ak jeho strana uspeje vo voľbách 2023 s rómami urobí razantné poriadky. Iba si pripomeňme, že Mazurek a Fico majú spoločnú politickú ideológiu za ktorou sa najme skrýva strana SMER.

Ako Uhrík a Mazurek vybudovali Republiku a prečo s nimi chce Fico vládnuť

„Zoznámil som sa s novým kamarátom. Krásnu nedeľu prajem všetkým,“ napísal na Facebooku pod svojou fotkou so šteňaťom v náručí poslanec Milan Mazurek.

Je to len jeden z množstva prejavov, ako sa strana Republika a jej politici snažia presviedčať, že po odchode od Mariana Kotlebu už nie sú extrémisti, ktorí šíria nenávisť.

Zvlášť viditeľná je táto zmena u poslanca Milana Mazureka. V predchádzajúcom volebnom období ho odsúdili za rasistické reči v rádiu a prišiel o poslanecký mandát. Verejne známy sa stal ako člen Kotlebovej ĽSNS, keď v roku 2015 vulgárne nadával moslimskej rodine, a neskôr už ako poslanec v zelenom tričku aktívne chránil vlaky od „asociálov“.

Milan Mazurek sa teraz na sociálnych sieťach prezentuje ako vzorný otec, milovník psov a pri prácach v záhrade ukazuje vypracované svaly. Po odchode z Kotlebovej ĽSNS sa Mazurekospravedlnil za svoje „mladícke pochybenia“ a spolu s ďalšími bývalými členmi ĽSNS na jar 2021 založili hnutie Republika.

Zatiaľ čo jeho bývalý predseda Kotleba nahral video s bankovkami, na ktorom ich obracia oproti kozmetickému zrkadielku, aby tak dokázal, že je na nich zobrazený satan, Mazurek v pléne Národnej rady vystupuje s príspevkami o tom, že si nesmieme dať zobrať možnosť platiť v hotovosti a že slobodu všetkých ľudí ohrozuje digitálne euro, cez ktoré „nás kontrolujú“ a budú nám môcť takéto peniaze kedykoľvek zobrať, respektíve nám tieto peniaze „vypnú“.Píše denník „N“https://dennikn.sk/3399354/ako-uhrik-a-mazurek-vybudovali-republiku-a-preco-s-nimi-chce-fico-vladnut/

Redakcia spravodajstva PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama