30. apríla 2023

Stredajšia rodinná tragédia si vyžiadala jednu obeť o svoj život sa sám pripravil 23 ročný René. Mohla ho polícia  zachrániť ?

Na fotografii je René
Na fotografii útočník René

Ten trpel vážnou psychickou poruchou zhruba pred piatimi rokmi mu bola diagnostikovaná Schizofrénia dočasne bol zbavený svojprávnosti. René býval v rodinnom dome s matkou a spolu ďalším 14 ročným bratom. V stredu 26.4.2023, do rodinného domu prišiel na návštevu k matke aj brat Ľuboš s dcérkami vo veku 3 a 5 rokov práve oni boli svedkami desivého hororu na, ktorý nikdy nezabudnú.

Mama ležala v obývačke na posteli a hrala hru na mobile, Ľuboš si ľahol vedľa nej a rozprávali sa o bežných veciach. Dievčatká sa hrali v rohu obývačky. Nič zvláštne na Reného nespozorovali, ten sa po čase začal motať okolo nich v tichosti odišiel do kuchyne a vytiahol nôž. Najprv začal bodať mamu do oblasti tvare a tela, Ľuboš mamu bránil no čepeľ noža zasiahla aj jeho.

René mu uštedril hlbokú ránu do ramena a dlane. Po hororovom masakri bola okamžite na miesto privolaná polícia a záchranné zložky. Ľuboš a jeho matka skončili s ťažkými zraneniami na JISKE. Obaja majú za sebou veľmi náročné operačné zákroky v túto chvíľu sú ich zdravotné stavy stabilizované. Podľa očitých svedkov polícia do domu nevtrhla okamžite a nespacifikovala útočníka, ale pred domom si nasadzovali nepriestrelné vesty a medzi sebou sa vybavovali viac než 30 minút. Podľa vyjadrenia hovorkyňe KRPZ Košice, Jany Mesárovej pre Nový Čas  polícia zabespečovala miesto činu až následne našla na povale domu telo 23 ročného Reného bez známok života.

Zranený Ľubomír Čopák. Brat útočníka Reného
Zranený Ľubomír Čopák. Brat útočníka Reného

Vyjadrenie Hovorkyňe KRZP Košice Jany Mesárovej

Dňa (26.04.2023) popoludní boli vyslané záchranné zložky do obce Vojčice v trebišovskom okrese, kde v jednom z rodinných domov a následne aj na dvore došlo s najväčšou pravdepodobnosťou k rodinnej dráme. Policajti na mieste udalosti našli dve osoby s viacerými bodno-reznými poraneniami na rôznych častiach tela. Zranené osoby si do opatery prevzali pracovníci RZP a previezli ich do zdravotníckych zariadení. Policajné hliadky zabezpečili miesto činu. Následne na povale rodinného domu bola nájdená osoba bez známok života, pričom obhliadajúci lekár predbežne cudzie zavinenie vylúčil a nariadil vykonanie pitvy.

Ide o osobu, ktorá je dôvodne podozrivá z tohto fyzického útoku doposiaľ presne nezisteným ostrým predmetom na osoby. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a kriminalistický technik zaistil množstvo kriminalistických stôp, ktoré budú skúmať experti rôznych odvetví. Prípadom sa už zaoberá vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu a pre prečin usmrtenia. Vyšetrovanie naďalej intenzívne prebieha, vo veci sú vykonávané potrebné procesné úkony a znalecké dokazovanie. Aby nedošlo k zmareniu účelu trestného konania, viac informácií nateraz nie je možné poskytnúť.

Medzitým, ako sa polícia vonku vypytovala svedkov čo sa v dome stalo, René stihol vyjsť na povalu a obesiť sa. Napriek hroznej tragédii rodina ma však ťažké srdce najme na políciu, ktorá sa vybavovala pred domom. „Som si istý, že tu práve zlýhala polícia ak by okamžite zasiahli a nestali pred domom Reného ešte mohli zachrániť. Na môjho teraz už nebohého brata nemám ťažké srdce bol to môj brat a bol ťažko chorý polícia ho mohla zachránit a mohol ešte žiť“ Dodal Ľubomír Čopák pre redakciu spravodajstva PRESS.TV Crime

Rodina už podala na službukonajúcich policajtov sťažnosť, ktorú potvrdila pre PRESS.TV Crime Hovorkyňa KRPZ Košice Lenka Ivanová.

v prípade,  že má ktokoľvek pochybnosti o správnosti postupu príslušníkov Policajného zboru, má právo podať oznámenie, a tak je to aj v prípade tejto udalosti. Správnosť postupu príslušníkov Policajného zboru už preveruje príslušný kontrolný útvar. V tejto chvíli preto nie je možné poskytnúť viac informácií.

Prípadu sa venuje redaktor spravodajstva PRESS.TV Crime Erik Hílár Lakatošovie.

Upozorňujeme, že video nieje vhodné pre slabé a citlivé povahy ! 

Redakcia spravodajstvaPRESS.TV Crime

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama