8. februára 2023

Záhada okolo úmrtia jednomesačného Paľka z Richnavskej osady. Minulý týždeň rodičia troch maloletých deti zalarmovali RZP-čku stým, že malý Paľko je chorý a má zvyšené teploty. Po príchode sanitky to vyzeralo tak, že dieťa bolo podchladené až následne v detskej fakultnej nemocnici v Košiciach lekári skonštatovali, že ide o podvyživené dieťa.
Minulý týždeň v piatok sa rodina dozvedela zdrvujúcu správu, že ich milovaný synček Paľko v nemocnici zomrel. Rodinka ešte donedávna bývala v chatrči plnú dier. Napokon sa nad nimi zľutoval švagor a poskytol im jednu izbu v murovanej prístavbe.

Bývala chatrč tak skončila v piecke aby mali detičky v novom domčeku teplo. Podľa slov otca je možné že batoľa bolo podchladene no odmieta však tvrdenie že bol podvyživený. Otec nebohého dieťaťa tvrdí, že mu lekár oznámil, že Paľko mal v tele doposiaľ nezistený bacil.

O stanovisko k úmrtiu malého Paľka sme požiadali aj Detskú fakultnú nemocnicu v Košicach ktorí nám prisľúbili vyjadrenie k danej veci no nakoniec do uzávierky reportáže sa nám už neozvali. Preto aj naďalej záhadou zostava či malý Paľko skonal na podchladenie a podvyživenie ako vedenie nemocnice uviedlo pre iné média, alebo na doposiaľ  neznámy bacil ako uviedol otec dieťatka Kristián Tulej.

Veľmi chudobná rodinka ma ešte dve maloleté deti o ktoré nechce prísť. Najväčším problémom je fakt, že zdrvení rodičia nemajú peniaze na prevoz telíčka z košickej patológie domov.  Vedenie nemocnice im malo preto navrhnúť aby pozostatky bábätka boli spopolnene, o tom však obaja rodičia nechcú ani počuť. Preto sa obrátili na starostu obce aby im pomohol no ani u neho nepochodili.

Otec nebohého Paľka tvrdí, že aj keď odišiel za prácou do českej republiky robil tam väčšinou o hlade len aby jeho rodina mala čo jesť, no  nikdy za prácu nedostal  zaplatene.  Zakaždým ho podnikatelia oklamali a poslali domov bez peňazí.Zroneni rodičia svorne prosia ľudi o finačnú pomoc na prevoz telesných pozostatkov ich synčeka. Ak chcete tejto rodinke finačne pomôcť prosíme vás peňažné prostriedky pošlite na:

Číslo účtu:
SK76 7500 3000 0300 1898 8280     Meno: Tobias Frederik Cina

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV

 

 

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama