7. decembra 2023

Okresný súd v Děčíne v utorok dopoludnia poslal do väzby 26-ročného muža, ktorý podľa kriminalistov v nedeľu ráno zavraždil svojho 35-ročného známeho v Krásnej Lípe na Dečínsku.

„Ja som na pána obvineného podal návrh na vzatie do väzby, pretože mám obavu z toho, že by mohol utiecť, prípadne pokračovať v trestnej činnosti. Súd môjmu návrhu vyhovel pre oba dva väzobné dôvody,“ uviedol prokurátor Vladimír Jan.

Útočník podľa informácií CNN Prima News surovo zaútočil na svojho známeho nožom v nájomnom dome v Krásnej Lípe. Následne ho podľa susedov dobodal priamo na ulici. Pred domom vzniklo pietne miesto ako spomienka na zavraždeného mladíka. „Pán obvinený sa k veci doteraz nevyjadril,“ doplnil prokurátor.

Muž podľa susedov v minulosti žil v Anglicku. Motív vraždy nie je jasný, údajne s obeťou mal mať spor kvôli žene. Vražde mal predchádzať večierok s jeho kamarátmi. Výsledok väzobného zasadnutia obvinený muž komentovať nechcel. V prípade preukázania viny mu za vraždu hrozí až 18 rokov väzenia.

Zdroj: CNN Prima Newa

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama