14. februára 2024

Spevák,hudobník a skladateľ rómskych piesní 23 ročný Radoslav Puky z Trebišova je jeden z mála šoumenou na Slovensku ktorí naozaj toho dokázali viac než dosť na rómskej popovej scéne.

S hudbou začínal ako 16 ročný chlapec a to väčšinou v pivničných priestoroch,alebo vonku pre ľudí. Postupne si k sebe prizval ďalších hudobníkov s ktorými nahral CD-čko.Album zožal obrovský úspech prevažne v rómskej a maďarskej komunite. Kapela vznikla v Anglicku a názov Fast si vybrali podľa pohára s ktorého pili v jednom nočnom bare.

Po čase sa kapela rozpadla.Jej Členovia opustili spojené kráľovstvo pre rôzne osobné dôvody až napokon samotný líder ostal sám. Dokonca sa pred rokom rozišiel s manželkou s ktorou má jedno dieťa. Rado sa vydal sám na sólovú dráhu a musí sa uznať, že chlapec urobil dobre, jeho hudba je totiž stále populárna.a najviac hrana na sociálnych sieťach.

„Keď sme začínali po prvý krát hrať verejné pred ľuďmi,spomínam si,že to bolo v Anglicku na Rómfeste.Vtedy sme tam súťaž vyhrali a zaspievali si aj s legendárnym rómskym spevákom Maťom Kamarom a potom to chytilo reťazovú reakciu.“ Ponúky na duety sa mu hrnuli ako z rukávu.

Duet zaspieval s: Gipsy Culy, Daruško, Midaj,Slovák Band,Jozef Vasil a mnoho s ďalšími. Najnovsie by si chcel zaspievať aj s veľmi známov mladou talentovanou speváčkou Vanesou Horákovou ,tá jeho ponúku do budúcna neodmietla ba naopak prisľúbila spoluprácu.

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama