19. apríla 2023

Na nedeľu 16.4.2023, nikdy nezabudnú bratia 15 ročný Kristián a 16 ročný Sebastián. Obaja sa vybrali z rodnej obce Malčice do Vrbnice za dievčatami no ani jeden z nich ešte netušil, že sa ocitnú v nemocnici s ťažkými zraneniami. Osobné motorové vozidlo značky BMW riadil 40-ročný Dušan, ktorý sa spolu s tínedžermi vybral na zálety. Ten vo veľkej rýchlosti narazil zhruba o 2 hodine nad ránom do stromu.

Na miesto boli okamžite privolané všetky záchrane zložky, ako zázrakom sa vodičovi nič nestalo ten vyviazol dokonca z vozidla bez škrabancov. Podľa hovorkyne KRPZ v Košiciach, ktorá sa vyjadrila dnes 19.4.2023, pre PRESS.TV Crime vodič nebol držiteľom vodičského preukazu a dokonca z miesta hrozivej tragédie ušiel. Je viac než pravdepodobne, že nezodpovedný muž, ktorý nebol rómskeho pôvodu bol pod vplyvom drog.

Vyjadrenie Hovorkyne KRPZ Košice Jany Mesárovej

Podľa doterajších zistení k dopravnej nehode došlo dňa 14.04. 2023 okolo 23,00 h medzi obcami Markovce a Kačanov v okrese Michalovce, kde osobné motorové vozidlo zn. BMW z doposiaľ presne nezistených príčin, po prejdení zákruty na mokrej vozovke, zišlo z cesty do priekopy a narazilo do stromu. Pri dopravnej nehode sa zranili tri osoby, podľa predbežnej lekárskej správy utrpeli ťažké zranenia.

Po dopravnej nehode vodič z miesta udalosti odišiel na neznáme miesto, demontoval z auta tabuľky s evidenčným číslom vozidla, pričom ráno na nasledujúci deň sa sám dostavil na policajné oddelenie, kde bol k udalosti vypočutý a podrobil sa dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Zároveň policajti zistili, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia a bol mu odobratý biologický materiál k toxikologickému skúmaniu. Biologický materiál bol odobratý aj trom spolujazdcom.

Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a zaistila stopy, ktoré sú predmetom ďalšieho kriminalistického skúmania. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví a pre prečin neposkytnutia pomoci. Vozidlo polícia zaistila a bude podrobené expertíze.

Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody je predmetom ďalšieho vyšetrovania michalovských dopravných policajtov.

Oveľa horšie sú na tom Kristián a Sebastián zdravotný stav oboch bratov je natoľko vážny, že 15 ročný Kristián musel byť okamžite prevezený do košickej nemocnice s podozrenia krvácania do mozgovej lebečnej kosti následne ho po operačnom zákroku previezli do Michalovskej nemocnice Svet Zdravia. Jeho 16 ročný starší brat Sebastián, ktorý sa aktívne venoval futbalu mal fraktúru dolných končatín konkrétne ide o zlomeniny oboch pišťal.

Hovorkyňa Sveta Zdravia Bianka Krejčíová PR špecialistka bola vo vyjadrením pre PRESS.TV veľmi opatrná keďže ide o mladistvých teda chránené osoby.

Pacienti boli do nemocnice privezení s ťažkými zraneniami. Momentálne je ich zdravotný stav stabilizovaný, jeden z pacientov bol prepustený do domácej liečby.

Obaja chlapci pochádzajú z ôsmich deti ich matka nemá financie nato aby cestovala do Michaloviec za Kristiánom, ktorý je stále hospitalizovaný s ťažkými zraneniami. Preto prosí dobrých ľudí aby jej finančne pomohli. Ak mate záujem a chcete pomôcť kliknite na facebookovi profil, ktorý patrí ich tete Lucka Samko

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama