15. septembra 2023

15-nasobný majster Slovenska, trikrát získal bronz na majstrovstvá Európy, dvakrát vybojoval piate miesto na ME a skončil aj deviaty na majstrovstvách sveta. Deviate miesto obsadil aj v olympijskej kvalifikácii, kde prehral so súperom, ktorý nakoniec získal v Tokiu zlatú medailu.Reč je o Viliamovi Tankovi ktorého včera 14.9.2023, nepustili do lokálu NEW CHICAGO v Spišskej Novej Vsi.

O prípade sme informovali širokú verejnosť ako prvý pričom zamestanci lokálu odmietli obslúžiť rómsku elitu na čele s poslancom národnej rady Petrom Pollákom a päť násobným majstrom Slovenska v boxe Viliamom Tankom, a jeho manželkou Vanesou Gáborovou, ktorá boila finalistka Miss SR s komunitným pracovníkom a učiteľkou základnej školy, boli očitými svedkami priamou diskrimináciou v jednom lokály zvanom NEW CHICAGO v Spišskej Novej Vsi. Čašníčka ich mala nazvať špinavými cigáňmi a v lokály ich neobslúžili, tiež po nich žiadali klubové karty. Všetci účastníci vo videu tvrdia, že na lokál podajú trestne oznámenie vo veci diskriminácie a segregácie pre farbu pleti.

Dnes sa Viliam Tanko vyjadril na svojej facebookovej stránke, že na zamestancov podníku NEW CHICAGO podal trestné oznámenie vo veci diskriminácie a segregácie menšin žijúcich na Slovensku. Naposledy takýto prípad riešil Ústavný súd keď rómského muža z Lučenca odmietli obslúžiť v kaviarni, ten napokon súdný spor vyhral a tiež mu uznali odškodné vo výške 3000 eur. Článok si prečítate v spodnej kolonke.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime.

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama