30. augusta 2023

Uličky krásneho starobylého historického mesta na Slovensku v závere augusta opätovne ožili na štyri dni netradičným ruchom. Do mesta, ktoré je právom považované za perlu Horného Šariša, opäť zavítali obchodníci, remeselníci, umelci a návštevníci už 670. ročníka historického a 50. ročníka novodobého Bardejovského jarmoku.

Na takýto jarmok väčšinou lúdia šetria aj celý rok aby sa do sýta najedli a vypili no, ako býva zvykom tak do neskorých ranných hodín návštevníkov zabávajú prevážne rómske kapely z okolitých miest a obci. Poľsky remeselník zužitkoval drevo z vyhoreného kostola, ktorý mu daroval tamojší farár

Od 24. – 27. augusta 2023 na ploche 4 800 m2 sa v Bardejove predstavili trhovníci so svojou širokou ponukou spotrebného tovaru, remeselníci s tovarom a ukážkami vlastnej výroby, pohostinské stánky s jarmočnými gurmánskymi špecialitami a občerstvením všetkého druhu. Remeselníci so svojimi výrobkami sa predstavili už tradične v „Uličke remesiel“ na Radničnom námestí. V priľahlých uliciach sa pochvalili trhovníci s pestrou paletou výrobkov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každého jarmoku. Na trhu nechýbali ani zábavné atrakcie a lunaparky, na ktoré sa tešia hlavne najmenší návštevníci jarmoku. Neodmysliteľnou súčasťou výročného jarmoku bolo aj tento rok kultúrny program rôznych hudobných žánrov – vystúpenia folklórnych súborov, hudobných kapiel a umeleckých telies pre široké spektrum návštevníkov rôznych vekových kategórií. 

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama