10. júna 2024

Vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove bolo na základe získanej dôkazovej situácie vznesené obvinenie  66 ročnej žene  z obzvlášť závažného zločinu vraždy,  spáchaného  v štádiu pokusu.

V piatok (07.06.2024) podvečer v jednom zo zariadení v Medzilaborciach  došlo  k nezhode a výmene názorov medzi ňou  a o dva roky mladšou  ženou.  Spor vyústil až do  fyzického  napadnutia 64 ročnej  ženy.  Mladšia pani sedela v kresle keď ju staršia sotila na zem,  ľahla si na ňu a fyzicky  ženu opakovane  napádala.

Počas tohto útoku  sa jej neustále  vyhrážala, že ju zabije.  Konflikt pokračoval aj neskôr, keď napadnutá žena prechádzala okolo útočníčky, pričom tá vybrala  z tašky nôž, ktorým  mladšiu ženu bodla do tváre.  

Aj tento útok bol z strany  66 ročnej ženy  sprevádzaný vyhrážkami na živote voči napadnutej žene.  Tá sa bránila, utrpela aj ďalšie bodné poranenia.  

V tomto vyčíňaní 66 ročnej ženy zabránila až tam prítomná ďalšia žena.  Útočníčka sa nevzdala, z tašky vybrala druhý nôž a opätovne chcela zaútočiť na 64 ročnú ženu.

Privolaná policajná hliadka agresívnu seniorku obmedzila na osobnej  slobode, bola zadržaná.  Krajský vyšetrovateľ po vykonaní všetkých potrebných  procesných úkonov  spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej do väzby.

Zákon pri tomto závažnom  trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na pätnásť až dvadsať rokov.

Informovala o tom dnes pre PRESS.TV a Crime.sk,hovorkyňa KRPZ Prešov Jana Ligdayová

pozrite si archívnu reportáž

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama