26. júna 2023

Dňa 24.6.2023 Okolo druhej hodiny nadránom sa začala v SNV policajná naháňačka, ktorá skončila v Rudňanoch. 5 policajných áut, naháňalo dvoch mladíkov. Tí v herni vzali auto kamarátovi, bez jeho vedomia a išli sa povoziť. Keďže im nefungovalo svetlo, upútali policajtov, ktorým začali, počas zastavovania na kontrolu, unikať . Okrem iného mali v hustom daždi zbesilo ísť v SNV po Letnej ul. cez protismer. Zastavili sa až vo dvore bytovky v Rudňanoch. Vodič má iba 15rokov. 

Dvaja tínedžeri tvrdia, že ich policajti ktorí ich naháňali  zbili.  Tieto ich tvrdenia polícia vyvracia  a dodáva, že odreniny  na tvárach im spôsobili počas spacifikovania. Tiež voči nim  boli použite donucovacie prostriedky a nezaobišli sa bez chvatov a hmatov. Ľudia  na sociálnej sieti reagovali tiež na video v ktorom kritizujú policajtov, že zadržaný chlapec má na rukách púta a nastupuje sám do sanitky bez doprovodu polície. Po detailnom vzhliadnutí, ale tomu tak nie je deklaruje policajná hovorkyňa KRPZ Košice Lenka Ivanová

Prečítajte  si celé vyjadrenie policajnej hovorkyne Lenky Ivanovej z KRPZ Košice pre PRESS.TV Crime  

Na základe vzhliadnutia videa sa pravdepodobne jedná o podozrivú osobu, ktorá bola obmedzená na osobnej slobode v súvislosti s podozrením zo spáchania prečinu Neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla v súbehu s prečinom Ohrozovanie pod vplyvom návykovej látky, ku ktorému došlo 24.06.2023.

Podozrivý bol obmedzený na osobnej slobode policajtmi PMJ v obci Rudňany, ktorí osobu prenasledovali zo Spišskej Novej Vsi. Podľa zistených informácií došlo voči podozrivému k použitiu donucovacích prostriedkov, ktoré boli použité v zmysle zákona o PZ. V zázname o použití donucovacích prostriedkov je uvedené, že osoba bola zranená, má odreniny na tvári, pričom sa nežiadala na lekárske ošetrenie. 

Osoba bola následne eskortovaná na OO PZ do Spišskej Novej Vsi, kde si ju prevzal poverený príslušník, ktorý vo veci konal. Počas vykonávania výsluchu tejto osoby sa podozrivý začal sťažovať na nevoľnosť a z uvedeného dôvodu mu bola privolaná RZP, ktorá rozhodla pri ošetrení o jeho prevoze na ďalšie vyšetrenie do nemocnice. Na videu je zachytený odchod podozrivého z OO PZ, pričom nie je pravda, aby mal priložené putá. Detailným prezretím videa, hlavne pri sanitnom voze, je zreteľné, že ruky má voľné a ľavou rukou si škriabe okolie ľavého oka. Viď foto z videa. Ošetrenie v nemocnici, ako aj samotný prevoz, prebehol  samozrejme, za prítomnosti hliadky, pričom táto skutočnosť na videu zachytená nie je. Jeden z policajtov vychádzal za podozrivým a druhý sa nachádzal pri sanitnom voze. Osoba po ošetrení bola následne prepustená zo zadržania.

Redakcia Spravodajstva PRESS.TV Crime

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama