12. septembra 2023

Jeden z najznámejších rómskych spevákov Gipsy Kajkoš, ktorého poznajú najmä rómovia zo všetkých kútov sveta, prijal ponuku od Trebišovského predsedu politickej strany SMER, aby v blížiacich sa voľbách kandidoval za ich stranu. Kajkoš ponuku prijal, čo mu za to nasľuboval to nám už neprezradil. Jedno však je isté, že figuruje na kandidátnej listine s číslom 70.

Ešte viac legendárny rómsky spevák Gipsy Koro z Pavloviec nad Uhom reagoval práve na Kajkoša, že zapredal rómsky národ a pridal sa k Ficovi, ktorý podporuje Kotlebovskú stranu. Dokonca ho nazval, že je úžerník a rómom v Trebišove sťažuje život práve úžerou. Kajkoša z užeri obvinili viaceré rómske osobnosti, ako napríklad rómsky aktivista Norbert Hmilanský, ktorý žije v Anglicku a na rómov na Slovensku má veľký vplyv. Kajkoš, ale tieto obvinenia z úžery odmieta.

Pýtali sme sa ho prečo nekandidoval za stranu OĽANO keďže v minulosti Kajoš za spomínanú stranu v ktorom sú obaja poslanci Pollákovci loboval, jeho odpoveď bola, že mu nikto nedal šancu ani ho zo strany OĽANO neoslovil. Spevák komentoval aj otázku redaktora, či si je vedomý toho koľko zla Fico na rómoch napáchal a či vie o tom, že v minulosti Fico rómov diskriminoval !? Jeho odpoveď bola jednoznačná“On rómov nediskriminuje, a preto budem tam, aby som obhajoval rómov, lebo Fico bude vládnuť či tam budem ja, alebo nie! “ Dodal Kajkoš v minulosti pre PRESS.TV.

Výroky o menšinách, obzvlášť o Rómoch, bývalý trojnásobný premiér pravidelne pritvrdzuje najmä pred voľbami. Rómsku tému vytiahol prvýkrát už ako začínajúci politik a bola súčasťou kampane Smeru napríklad pred voľbami v roku 2002.

,,Aby robenie detí nebolo spôsobom obživy rómskych rodín,“ ohlásil Fico svoju predstavu o politike Smeru ešte v roku 2001. „Robia deti, lebo chcú peniaze. Ak nezastavíme populačný rast, o desať rokov tu máme problém,“ hovoril ďalej Fico.

Hoci v ďalších rokoch vládla práve jeho strana, pričom pod kontrolou mala aj ministerstvo vnútra, ktoré sa má zaoberať aj rómskou problematikou, rovnaké plány opisoval Fico aj neskôr.

V roku 2012 ohlásil, že jednofarebná vláda Smeru zavedie internátne školy pre Rómov a tí budú namiesto peňazí zo sociálnych dávok dostávať v niektorých prípadoch potraviny. Nestalo sa ani to a o štyri roky neskôr opäť pritvrdil. Uviedol  Peter Kováč redaktor denníku SME

Rasizmus Robeta Fica je nebezpečnejší ako reči zo zatuchnutých krčiem, kde sa na dne pohárikov končí budúcnosť rodín, alebo slová učiteľky detičkám, že toto je dobrá škola, lebo do nej nechodia Cigáni.

Tento rasizmus sa vyvíja ako larva. A pre pár hlasov z podzemia sa z Fica napokon môže stať fašista. Uviedla vo svojom článku  Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME (Zdroj: SME.sk)
Pozrite si video.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama