3. novembra 2023

Sviatok všetkých svätých, ako sa zdá, nie je pre každého časom smútku, zamyslenia sa a modlitby. Internetom kolovala nahrávka z Radomy v Poľsku, kde došlo 1. novembra k hádke a bitke na jednom z cintorínov.

Cintoríny sa v stredu 1. novembra zaplnili veriacimi, ktorí na Sviatok všetkých svätých navštívili hroby svojich najbližších  a zapálili  na nich symbolické pamätné sviece.

Mohlo by sa zdať, že takýto slávnostný deň je bez hádok  a nenávisti a hlavne, že  zameriava sa na pokoj a modlitbu. Žiadna z týchto vecí. Na niektorých miestach v Poľsku je to úplne naopak. Rozruch na internete vyvoláva záznam z cintorína v Radome, kde došlo k hádke a následne k poriadnej bitke veľkej skupiny.

Na nahrávke, ktorá sa objavila na internete, vidno, ako sa ľudia medzi náhrobnými kameňmi veľmi hlasno hádajú a nezaujíma ich miesto, na ktorom sa práve nachádzajú.

Sú počuť hlasné výkriky  nadávky . Do potýčky sú zrejme zapojených až desiatky ľudí, čo je vidieť na nižšie uvedenom zázname, ktorý na mobile zachytil jeden z obyvateľov, ten sa v tom čase nachádzal na cintoríne v Radome.

Podľa našich informácii na hrob prišla sviečku zapáliť dievča pre ktorú sa obesil mladý chlapec z nešťastnej lásky. To nebožtíkovu rodinu vytočilo do takej miery, že sa tam hromadne pobili.

Zdroj:https://goniec.pl/     

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama