18. januára 2024

O predsedovi vlády Robertovi Ficovi zo (Smer-SD) je velmi dobre známe, že rómov nemusí,svedčí o tom aj jeho nedávne vyjadrenie na margo rómov na medzinárodnom fóre v Davose.

Premiér sa tam vyjadril, že značná časť dlhodobo nezamestnaných osôb je súčasťou rómskej menšiny, a tiež povedal, že je náročné presvedčiť ich, aby sa zapojili do pracovného trhu. Dodajme iba pre poznamenanie, že značná časť rómov Fica volila aj napriek tomu,že je reálnou hrozbou pre rómsku komunitu na Slovensku.

Dokonca jeho top fanúšikom je aj známi rómsky spevák gipsy Kajkoš,ktorý za jeho stranu vo voľbách kandidoval.Napriek tomu,že ako adept na poslanca národnej rady neuspel, zato Ficovi nahral dosť hlasov od rómskych voličov.

Irena Biháriová (hnutie Progresívne Slovensko – PS) dodala, že Fico využil svoje vystúpenie v Davose na to, aby „okiadzal“ občanov Slovenska. Vyjadrila potrebu vymedziť sa voči tomu, že podľa nej zhadzoval svojich občanov a občianky.

„Vyprosujem si, aby ste nás Rómov a Rómky, chodili špiniť do zahraničia,“ obrátila sa poslankyňa na premiéra. Ohradila sa i voči tomu, aby sa o rómskych obyvateľoch hovorilo ako o niekom, kto nie je rovnocenným občanom tejto krajiny a nemá prínos pre Slovensko či o tých, ktorí nič neprinášajú pre spoločnosť.

Zdôraznila, že na Slovensku žije približne pol milióna Rómov, a teda ak by mal premiér Fico pravdu, štatistiky nezamestnanosti, ktoré uvádzal, by nesedeli. S problematikou pracovnej morálky by sa podľa nej mal obrátiť na členstvo poslaneckého klubu svojej strany.

Na Ficove vyjadrenie reagovala na TikToku aj poslankyňa NR.z Progresívneho Slovenská Beáta Jurík Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV www.crime.sk

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama