5. júna 2023

Zdravotník košickej univerzitnej nemocnice vláčil muža, ktorý je bezdomovec -neróm, z oddelenia urgentného príjmu. Muža pritom chytil za ruku a po zemi ho silou vláčil preč z priestorov nemocnice. Pán Robert, ktorý video natočil žije v Belgicku, do Košíc prišiel na návštevu keďže mal vysoký tlak utekal spolu s manželkou do spomínanej nemocnice na to čo sa mu naskytlo pred jeho očami nikdy nezabudne opisuje svoj nechutný zážitok zhrozený Róbert.

Podľa jeho slov záchranári priviezli pacienta stým, že ľudia v meste zavolali RZP-čku ku nevládnemu mužovi, ktorý sa nemohol postaviť na nohy a plakal v bolestiach. No aby sa nepovedalo tak muža priviezli do nemocnice a následne ho doslova zhodili z nositiek na zem pričom dlhšiu dobu  ho nechali bez povšimnutia.

Po dlhšiom čase  prišiel ošetrovateľ za lekárom a opýtal sa ho čo s tým pacientom bude ďalej, lekár mal odpovedať“ Zbavte sa ho“ To akým nechtným  spôsobom  sa zdravotný pracovník  muža zbavil nemá patrične nič spoločne s ľudskostou.  Kontaktovali sme preto aj hovorkyňu ministerstva zdravotníctva, aby sa nám k celému prípadu vyjadrila, do uzavierky článku sme odpoveď nedostali. Správu budeme aktualizovať.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV 

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama