26. júna 2023

V pražskej Fakultnej nemocnici Bulovka v nedeľu popoludní spadol výťah, v ktorom v tej chvíli bolo trinásť ľudí. Podľa záchranárov sa zranila jedna seniorka, ktorá si zlomila nohu. Ostatní boli prevezení na vyšetrenie z preventívnych dôvodov. Podľa hasičov bol výťah preťažený, maximálna kapacita je šesť osôb.

Hasiči a záchranári v nedeľu popoludní zasahovali v jednom z pavilónov vo Fakultnej nemocnici Bulovka v Prahe 8, kde spadol výťah. „Zachránili sme z výťahovej šachty 13 osôb, z toho jedna zranená bola odovzdaná do starostlivosti zdravotníckej záchrannej služby,“ uviedli hasiči.

Hovorkyňa záchranárov Jana Poštová potvrdila, že na mieste zasahovali dve posádky, lekár a inšpektor. Zranená žena, vo veku okolo 70 rokov, podľa nej bola pri vedomí. „Má zlomenú nohu, po zaistení bola prevezená na ďalšiu starostlivosť na ortopédiu,“ prezradila.

Ostatných 12 ľudí podľa nej nemá známky zranenia, napriek tomu ich záchranári preventívne previezli na centrálny príjem Bulovky. „Všetci sú teraz v starostlivosti lekárov, nikto nie je v ohrození života,“ uviedla nemocnica a spresnila, že sa nešťastná udalosť odohrala v budove č. 3 na oddelení ORL. Výťah podľa nej spadol z druhého poschodia.

„Spoločne s bezpečnostnou službou zaisťujeme výťah,“ doplnili hasiči. Okolnosti vyšetruje polícia. Príčinou pádu mohlo byť preťaženie výťahu. „V čase pádu v ňom bolo celkom 13 osôb, a to aj napriek maximálnej kapacite šiestich osôb,“ vysvetlili hasiči. Nemocnica vo vyjadrení na twitteri dodala, že vo výťahu boli štyri deti.

Zdroj:https://tn.nova.cz/

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama