15. mája 2023

V Lipanoch ako aj v Rokycanoch došlo v uplynulých dňoch ku krádeži telekomunikačných káblov, polícia v prípadoch vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia ako aj vo veci trestného činukrádeže.

V sobotu (13.05.2023) dopoludnia bolo na polícii oznámené, že v Lipanoch na Ul. Sabinovskej došlo k poškodeniu podzemného telekomunikačného vedenia. Páchateľ poškodil optické zväzky v optickom kábli, ktorý sa nachádza pod optickým rozvádzačom, pričom týmto znemožnil nprístup k optickému internetu pre viac ako 20 domácnosti.

Poškodená spoločnosť škodu vyčíslila na cca 3.500,-Eur. Taktiež v sobotu (13.05.2023) bolo na linku 158 oznámené, že na pozemku v katastrálnom území obce Rokycany, páchateľ vykopal ryhu o dĺžke 491 metrov, z ktorej ukradol
telekomunikačné káble – metalické. Išlo o meď. Zlodej výkopom poškodil plodinu, ktorá tam bola posiata a tak hospodárovi spôsobil škodu vo výške 1.800,- Eur. Škoda krádežou telekomunikačných káblov zatiaľ nebola vyčíslená.

Na území obce Rokycany došlo aj k druhému prípadu krádeže telekomunikačných metalických káblov. Tento krát páchateľ vytvoril 38 metrovú ryhu, z ktorej ukradol medené káble. Vznikla škoda aj hospodárovi aj poškodenej spoločnosti. Polícia sa týmito prípadmi intenzívne zaoberá. Footo Lustračné PRESS.TV Crime

Informovala o tom dnes 15.5.2023, pre PRESS.TV Crime hovorkyňa KRPZ Prešov Jana Likdayová

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama