,
21. augusta 2023

Tridsaťsedemročný cudzinec, ktorého polícia podozrieva z júnovej vraždy pri Brnenskej priehrade, je podľa zistenia Denníka na slobode. Vo štvrtok rozhodol Krajský súd v Brne o jeho prepustení z väzby. Obvinený podľa polície pobodal blízko električkovej zastávky Prístaviska dvoch ľudí, z ktorých jeden neskôr zomrel.

O prepustení z väzby rozhodol už na konci júla brnenský Mestský súd. „Proti tomuto rozhodnutiu ale podal prokurátor sťažnosť,“ uviedla hovorkyňa Mestského súdu v Brne Petra Láníčková.

Krajský súd v Brne sťažnosť prerokoval minulý týždeň vo štvrtok. „Potvrdil rozhodnutie Mestského súdu,“ povedal redaktorke Denníka hovorca Krajského štátneho zastupiteľstva v Brne Hynek Olma.

Podľa názoru súdu boli významne oslabené materiálne podmienky väzby. Preto bola nahradená dohľadom probačného úradníka a písomným sľubom obvineného, ​​že sa nedopustí trestnej činnosti, na vyzvanie sa dostaví na súd, prokurátor alebo policajný orgán, a vždy vopred oznámi vzdialenie sa z miesta pobytu. „Dôvody väzby aj naďalej trvajú, došlo však k ich zmierneniu, kedy bola väzba nahradená práve týmito zárukami,“ vysvetlila Láníčková.

Zdroj:https://www.denik.cz/ Foto zdroj:https://www.extra.cz/

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama