10. februára 2023

V jednom z domov v obci Stráne pod Tatrami došlo v stredu (08.02.2023) podvečer, k trestným činom ublíženia na zdraví a nebezpečné vyhrážanie. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku začal trestné stíhanie a následným vyšetrovaním bolo preukázané, že skutkov sa dopustil miestny muž voči svojim blízkym. Došlo ku konfliktu medzi týmto agresívnym mužom a členom rodiny. Muž sa pri konflikte tak nahneval, že vzal kovovú ťažkú lopatu a udrel ňou ženu po hlave, pričom jej neustále vulgárne nadával a vyhrážal sa jej zabitím. Začal ženu biť po celom tele a zhodil ju na zem, kde v bitke pokračoval.
Napadnutá žena zo strachu o svoj život utiekla z domu preč a privolala pomoc. Po príchode polície na miesto bol muž okamžite obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov mu bolo okresným vyšetrovateľom vznesené obvinenie zo zločinu ublíženia na zdraví
a z trestného činu nebezpečné vyhrážanie. Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Zranenia napadnutej ženy si vyžiadajú liečenie.

Informovala o tom dnes PRESS.TV -Crime  hovorkyňa KRZP-Prešov Jana Ligdayová

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama