11. marca 2024

Dobrý deň pozdravujem vás všetkých volám sa Rudolf Pečo Mám 23 rokov Pochádzam zo Slovenska a študujem na vysokej škole v Košiciach v oblastí zdravotníctva, študujem v odbore záchranára. Rád by som vám porozprával svoj príbeh čo všetko som prežival počas svojej školy. Čo som prežíval?

Keď som mal 14-rokov som zažival rôzne skúšky a prekážky v škole ako je napríklad; rasizmus bolo to veľmi ťažké, moje spolužiaci pozerali na mňa ako na odporného cigána ktorý vôbec ničomu nerozumie, triedne učiteľky robili veľké rozdelí medzi Rómov a medzi bielymi. Musím uznať že to bol veľký boj bolo to veľmi ťažké každý deň som išiel domov s plačom, postupné sa mi začala hnusiť škola keď som ráno vstaval do školy tak som vždy tvrdil svojim rodičom že je mi zle a že do školy nechcem ísť, veľa krát sa ma pýtali moji rodičia prečo nechcem chodiť do školy! no vždy som to zatajil, nechcel som aby moji rodičia sa trápili mali dosť svojich problémov keď že som mal brata ktorý bol veľmi chori a sa mu museli venovať, bolo to pre mňa hrozné ale jedného dňa sa so mnou moji rodičia rozprávali a ja som sa rozplakal veľmi nevedel som to už zatajiť, a tak som povedal svojim rodičom čo všetko má trápi, keď som to oznámil svojim rodičom začali to riešiť s políciou a zo školou.

Ako mi pomohli moji rodičia; Moji rodičia mi tvrdili bud hrdý tým kým si lebo veľa ľudí budú súdené a halvne bezmocných ľudii budú súdiť. A vtedy som sa postavil a začal som tvrdo pracovať sám na seba vždy som si dával malé ciele vo svojom živote, a s hrdosťou som šiel do školy, a začal som sa viac venovať škole, a nevšímal som si ostatných čo rozprávajú vždy som mal na pamäti čo mi tvrdili moji rodičia bud hrdý tým kým si a ukáž sám sebe že si niekto, tieto slová si pamätám dodnes a som hrdý tým kým som.

Čo sa zmenilo postupné; Keď som mal 17-rokov som sa cítil byť plnohodnotné dospelý začal som tvrdo pracovať sám na seba, našiel som si brigádu ako čašník študoval som externé no nikdy som sa nevzdával, a terás mam 23-rokov pracujem naďalej a zároveň študujem na vysokej škole a popri škole si robím rôzne kurzy ako je napríklad opatrovatelstvo a ďalšie iné vzdelávania. Čo som chcel s tým všetkým povedať; Že budme na seba všetky hrdý tým kým sme, ukážeme ľuďom to čo je v nás ja sa to snažím ukazovať od svojich 14-rokov.

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama