28. februára 2024

Tento článok zverejňujeme v plnom obsahu tak ako ho naša redakcia spravodajstva PRESS.TV a Crime .sk obdržala. Zverejňujeme prvú časť rozhovoru. Druhú časť zeverejníme čoskoro.

Sedím už 4 mesiace v ÚVV Prešov, som novinár a pracoval som v rôznych denníkoch, týždenníkoch na Slovensku. Volám sa Jozef B.. Tu som sa stretol s Tomášom U. s Bardejova a rozhodol som sa spraviť s ním rozhovor, keďže od roku 2017 bojuje so systémom a ak „mocný“ chcú a záleží im na tom vás vedia zničiť. Zničia Vám súkromie, prácu aj rodinu. Každého kto sa vám bude snažiť pomôcť. Tomáš nie je bohužiaľ jediný, komu sa dejú také veci. Vo väzbe má každý svoj príbeh a svoju mieru zodpovednosti. Ale práca OČTK a súdov na Slovensku je účelová, často nátlaková a často sú

porušené práva a slobody. Orgány sa zahrávajú s ľudskými životmi. Robil som si pre seba štatistiku vyšlo mi, že v ôsmych (8) konaniach s  desiatich(10) je hrubé porušenie práv zo strany OČTK na spravodlivý proces. Keďže Tomášov príbeh je veľmi rozsiahly a bol už viac – krát medializovaný rozdelil som ho. V prvej časti sa budem venovať kauze o ktorej vyšiel v Investigatívnom centre Jána Kuciaka článok a ako to vlastne dopadlo https://www.icjk.sk/95/Kseftovali-s-Bodorovymi-znamymi-aj-s-

Matovicovym-manazerom-Schema-ich-biznisu-napadne-pripomina-pranie-spinavych-penazi Investigatívne Centrum Jána Kuciaka.

Otázka č. 1.:

Tomáš, priblíž nám túto kauzu.

V roku 2016 som sa nechal zatiahnuť do finančných machinácií organizovanej skupiny Mgr. Dušana P. z Bardejova a Bc. Martina K. z Nitry. Keď som chcel s tým skončiť začal sa môj boj o svoju povesť, slobodu a život svoj a mojej rodiny. Trvá to až doteraz. Keďže viem príliš veľa a som pre nich hrozba a nechcel som „tancovať ako oni pískajú“ tak sa ma snažia už 7. rokov zničiť cez svoje známosti “upratať“ aby som nemohol poukazovať na ich machinácie. Svoje machinácie chceli zakryť fiktívnymi dražbami nehnuteľností, či kúpou RegionPress-u. Spraviť so mňa podvodníka, pracovne, spoločensky a právne ma zničiť. Pán Bc. Martin K. bol v roku 2015 právoplatné odsúdený za daňový podvod a ich finančné machináciu bola obdobná činnosť. Vytvorili si sieť účtov, točili peniaze medzi firmami a súkromnými osobami. Ja viem cca. o milióne €. Dušan P. mi vravel, že majú viac takých skupín.

Otázka č. 2.

Nahlásil si to?

Samozrejme všetko a hneď. Všetko mi polícia zamietala. Upratali po sebe, majú šikovného právnika. Zamotali ma kúpou firmy Igora Matoviča či jeho manželky a vytvorili veľký podvod. Veď na Slovensku stačí lojálnych svedkov a pár klamstiev. Veď ako je najlepšie „odpratať“ človeka? Spraviť s neho nedôveryhodnú a nežiaducu osobu.

Otázka č. 3.

Skús nám priblížiť, ako to prebiehalo?

Podal som x – podaní od roku 2017. Všetky moje podania polícia úplne ignorovala, zastavila či prerušila. Začali sa hromadiť vymyslené trestné oznámenia na mňa. Samozrejme najprv od ľudí s organizovanej skupiny Dušana P. a Martina K. aby zakryli státisícové pohyby na účtoch. Buď to mali byť pôžičky, alebo vymyslené nákupy nehnuteľnosti, či fiktívna kúpa RegionPRESS-u.

Otázka č. 4.

Veľmi ma zaujíma , ako sa nakoniec OČTK a Súd, vysporiadali s podozrením na Daňové podvody, lebo účty nemožno oklamať? Na to upozorňuje aj článok. Ako to dopadlo? No ešte to nedopadlo. Okresný súd Bardejov ma zaviazal poslať Dušanovi P. už dávno x-krát

poslane a vrátene 27 tis.€ aj keď výpisy účtov jednoznačne ukazujú, že peniaze ako prišli, tak aj odišli späť. Súd to odignoroval. Peniaze boli súčasťou obrovských finančných machinácií, a súd nič. Nevenoval sa tomu. V konaní bolo hrubo porušené právo na obhajobu. Sudca sa rozhodol ignorovať moje dôkazy a nepripustil ich v dokazovaní a podľa súdu som ich mal predniesť v záverečnej reči. Súd, ale zabudol povedať, že záverečná reč sa neberie do dokazovania.

Martin K, z Nitry sa momentálne, už 3-4 roky skrýva. OČTK ho nevedia nájsť, aj keď už vo svojich výpovediach v roku 2018-2019 potvrdil, že peniaze šli na podnet Dušana P., že Dušan P. to organizoval a robil to kvôli nemu. Keďže je to dôležitý svedok pre mňa Okresný súd Bardejov sa uspokojil s tým, že ho polícia nenašla na mieste trvalého pobytu. Aj keď práve súd má na to prostriedky, aby si vedel zabezpečiť tak dôležitého svedka. Alebo to tak niekomu vyhovuje, lebo nedaj bože by som dokázal svoju nevinu. Veď načo riešiť miliónové finančné machinácie. Články potvrdzujú, že nejde len o to. Je podozrenie na podvod s peniazmi z EÚ, a Martin K., ako šéf volejbalu na Slovensku mal podľa informácií veľmi lepkavé ruky a celé jeho pôsobenie vo zväze nebolo kóšer. Ale zákon a právo u nás na Slovensku sa meria podľa toho, akých máš známych a kamarátov za sebou. Niekomu vznesú obvinenie za úplne „ do očí“ bijúcu hlúposť a niekto okradne štát a EÚ a OČTK a súd to považuje, že je to v poriadku a ničia človeka a jeho rodinu.

Otázka č. 5.

Toto je bohužiaľ Slovensko – je niečo aktuálne?

Áno, v Bardejove je aktuálne teraz jedno konanie, tá istá konštelácia osôb. Peniaze dokázateľne skončili u Dušana P. a spol. a vyzerá to tak, že sa súd zasa uspokojí u Bc. Martina K. s čítaním starých výpovedí. Veď on nemusí chodiť na súdy. A ešte len jedna poznámka: Nemyslím si, že Martin K. sa skrýva len kvôli mne. Už článok a aj ďalšie články aj na aktualitách ukazujú, že to že sa nedostavuje na konania, nie je náhoda. Ale to si každý sudca, prokurátor a vyšetrovateľ vie zistiť rýchlejšie, ako ktokoľvek z nás.

Koniec 1 časti Jozef B. https://www.slovenskyreporter.sk/7-rokov-na-slovensku/?amp=1

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama