28. júla 2023

Obyvatelia z osady vo Svrčinovci, ktorú musia pre stavbu diaľničného ekoduktu zrovnať zo zemou, tvrdia, že gádžovia ktorí mali celú vec na starosti ich podviedli a teraz musia svoje domy opustiť. Štát im cez sprostredkovateľskú spoločnosť našiel bývanie v susednej Čadci.

No keď sa tam už chceli nasťahovať, zabránili im v tom policajti aj vedenie mesta. Majiteľ domu ktorý mal dom predať, sprostredkovateľovi je momentálne v zahraničí. Ten  tvrdí ,že o ničom nevie a dom  predať nechce dokonca požiadal  políciu, aby jeho dom strážili. Kto v tom to prípade klame? Ostáva do vyriešenia celého problému záhadnym tajomstvom!

Starosta Svrčinovec sa pre televíziu Markíza  vyjadril, že zvažuje podať trestné oznámenie,  či ho podá na vedenie mestá Čadca, lebo na sprostredkovateľa, ktorý nehnuteľnosť mal kúpiť pre rómsku rodinu za 400 tisíc eur zatiaľ nie je známe.

“Jedno je však isté, že v Čadci žijú xenofóbni  obyvatelia  ktorí inklinujú k rasizmu a rómov medzi seba nechcú“  Dodal miestny obyvateľ Čadce Pre PRESS.TV Crime, ktorý si želá ostať v anonymite. Rómovia sa tak vrátili späť do svojich obydlí, ktoré sú už neobývateľné. Pán Jozef zo Svrčinova tvrdi, že kvôli podvodom ktoré gadžovia robia medz isebou pre veľké peniaze oni musia trpieť a ku všetkému prišli aj obývanie.  

Reportáž televízie Markíza nájdete TUhttps://tvnoviny.sk/domace/clanohttps://tvnoviny.sk/k/850008-stary-dom-museli-pre-stavbu-ekoduktu-opustit-do-noveho-ich-nepustia-rodina-nevie-kam-ma-ist?fbclid=IwAR0hI1h2bNgu4gGukAD1GudONT6fbdKnl6iODSAizH9CMJSE5sSG95pSZgQ

Foto zdroj:https://tvnoviny.sk/

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama