6. decembra 2023

48 ročný muž z obce Krížová Ves, bol na základe dôkaznej situácie obvinený vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade zo zločinu krádeže, ktorého sa dopustil 30.11.2023, v jednej z miestnej časti vo Vysokých Tatrách.

Počas návštevy na ktorej bol, využil nepozornosť staršieho manželského páru a z peňaženky ženy ukradol peniaze. Neskôr sa muž ponúkol, že im pomôže s prenesením chladničky, pričom počas toho ako sa žena snažila taktiež pomôcť, jej strhol retiazku aj s príveskom a z miesta ušiel.

Celková škoda, ktorú 48 ročný muž spôsobil zatiaľ nebola vyčíslená. Muž podozrivý zo spáchania tohto skutku bol bezprostredne po čine vypátraný príslušníkmi Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vysokých Tatrách. Okresný vyšetrovateľ v Poprade spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného.

Nakoľko protiprávne konanie bolo spáchané na chránenej osobe, išlo o osobu vyššieho veku, obvinenému mužovi ak sa vina pred súdom preukáže, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Ide o muža, ktorý je podozrivý zo spáchania aj ďalších skutkov a ktorý už bol v minulosti opakovane súdne trestaný.

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama