31. marca 2023
PREŠOVSKÍ KRAJSKÍ KRIMINALISTI ZADRŽALI A OBVINILI MUŽA, KTORÝ MAL NELEGÁLNE OBCHODOVAŤ S LIEKMI NA PREDPIS

Odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove realizoval vlastnú policajnú akciu s názvom “Lekár“ zameranú proti páchaniu drogovej trestnej činnosti na teritóriu okresu Prešov. V utorok 28. 03. 2023 v ranných hodinách v meste Prešov krajskí kriminalisti realizovali zaisťovacie úkony, pri ktorých zadržali jednu osobu. Pri domovej prehliadke boli zaistené liečivá viazané na lekársky predpis a to najmä Neurol v množstve najmenej 3 500 tabliet, Tralgit v množstve najmenej 44 balení (fľaštičiek) a Tramal. Predmetné liečivá si mal zadovažovať 33 ročný Prešovčan a následne ich mal ďalej neoprávnene distribuovať ďalším osobám.
Dlhodobé užívanie uvedených liečiv bez lekárskej kontroly v rozpore s indikáciou a v neprimerane zvýšených dávkach, alebo vo vzájomnej kombinácii, vyvoláva u konzumenta stavy podobné stavom spojeným s užívaním omamných a psychotropných látok a môže viesť k rozvoju ťažkej psychickej a fyzickej závislosti na týchto látkach, nakoľko sú spôsobilé ovplyvniť psychiku človeka. V rámci domovej prehliadky bola zaistená taktiež finančná hotovosť ako aj ďalšie veci súvisiace s páchaním uvedenej trestnej činnosti.
Na základe doposiaľ vykonaných dôkazov vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 33 ročnému mužovi z Prešova za obzvlášť závažný zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi v súbehu s prečinom ohrozovanie zdravia nepovolenými liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného. V prípade dokázania viny, hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na desať rokov až pätnásť rokov.
Čánok a fotografické materiály boli  prevzaté s povolením Polície SR -Prešovský kraj

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama