11. júna 2024

Niekedy naša redakcia musí zverejniť príbehy ľudí, ktorí sú v zúfalých situáciách. Sami si nevedia pomôcť s nádejou, že sa nájdu ľudia ktorí im pomôžu. Aj tento príbeh zverejňujeme s plným autentickým obsahom.

Volám sa Alenka. Mám 32 rokov. Bývam v Košiciach. Som na predĺženej rodičovskej dovolenke. Mám dcérku ktorá ma autizmus, žiaľ nemám to ešte oficiálne potvrdené na lekárskej správe , keďže za test autizmu sa platí poplatok 150 eur. Už sme boli aj objednané , ale žiaľ, nemohli sme ísť kvôli financiám.  

Moja dcérka sa volá Tamarka a má 4 roky.  Žiaľ ešte nerozpráva. Máva dni kedy sa bojí aj chodiť , vyžaduje si každodenný stereotyp. Zbožňuje sa voziť v aute a preto musíme často aj s posledných peňazí  ísť taxíkom , tak isto rada chodí do drogérie , kde si chce stále vyberať kozmetiku a doma sa s nimi stále hráva .

Myslím si , že ako každé druhé dieťa. Je to veľmi nákladné , keďže to chce robiť každý deň. Treba povedať , že deti s autizmom , nie sú zvyknutí na odpoveď nie a nezaujíma ich či peniaze sú alebo nie sú. 

Ak sa niečo nerobí podľa nej , tak dostáva záchvat. Môj bývalý partner ma opustil po 6 rokoch. O Tamarku sa nestará , neplatí a dokonca keď ju vidí na ulici tak okolo nej prejde ako cudzí človek. 

Keď som chcela výživne tak ma  chcel zabiť a vyhrážal sa mne aj našej spoločnej dcérke a preto mám obavy proti nemu vôbec niečo podniknúť. Chcem mať s dcérkou kľud. Teraz  mi aj rodičovský príspevok zastavili , keďže raz ročne musím dokladať lekárske správy na posudok a posudková lekárka vyžaduje ďalšie vyšetrenia , takže na Tamarku mi príde len prídavok a to 50,00 eur.

Okrem Tamarky sa starám aj o chorú mamu. Mama má 65 rokov , je chorá už strašne dlho. Je po NCMP – náhla cievna mozgová príhoda. S mamou mam veľmi veľké trápenie . Už ako dieťa som sa o ňu starať musela , pretože jej našli zhubný nádor v prsníku , takže jej ho museli amputovať. Mama ma jednu stranu ochrnutú a má aj problém s rečou. Takisto si vyžaduje 24/7h starostlivosť. 

A okrem tohto všetkého aby nebolo málo , tak aj ja mám nádor v prsníku už po 4 krát a čaká ma operácia. Zistili mi , že sa mi tvorí nádor už aj v tom druhom prsníku. Od detstva trpím epilepsiou , ale chvála Bohu teraz už niekoľko rokov som záchvat nemala , taktiež mi zistili na mozgu , že mám bielo hmotné lézie podobne cystám , ale nevedeli mi viac vysvetliť . Musím chodiť na magnetickú rezonanciu. A toto všetko čo prežívam tak musím ešte čeliť tomu , že je to finančne dosť náročne , keďže som na všetko sama.  

Teraz nemám ani len na nájomné , stravu či plienky . Všetko nám chýba v každom smere. Moja dcérka je pre mňa všetkým . Nesťažujem sa , že sa musím starať o mamu a o dcérku . Jedine čo chcem je , aby sme mali istotu stále , že budem mať pre dcérku čo potrebuje.  

Preto touto cestou by som chcela poprosiť všetkých dobrých ľudí , kto môže , nech pomôže , lebo som zrútená a na pokraji síl. Neviem ako ďalej . Oslovila som aj známe osobnosti aj politikov , ale viete si asi predstaviť ako to celé dopadlo. Jeden z politikov mi vraj poslal 25 eur na účet , tak uznajte sami…. Na koho sa obrátiť na štát ? Skôr pomôžu bežný pracujúci ľudia než politici , ktorý zarábajú tisíce eur mesačne. Je to smutné , ale žiaľ pravdivé.  

Ak chcete pomôcť tu je Aleniné číslo účtu: SK12 0900 0000 0051 3198 2473

Článok vydal redaktor spravodajstva PRESS.TV a www.crime.sk Adam Karsa

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama