25. januára 2024

KOŠICE / V utorok 23. januára počas prehľadávania rieky Hornád našli Členovia z Špeciálna Záchranná Služba-Rescue Slovakia za pomoci špičkovej techniky v popoludňajších hodinách telo 15 ročného tínedžera Dušana. K. Teraz už nebohého predtým nezvestného chlapca lokalizovali a vytiahli na breh Hornádu.

Rodina sa tak dočkala odpovede, kam ich syn 30.12.2023 zmizol. Na tomto prípade od prvého dňa pracovalo s plným nasadením niekoľko desiatok ľudí. Chlapec zmizol krátko pred Vianocami. Podľa výpovede účastníkov a zároveň Dušanových kamarátov ktorí v ten deň boli spolu mala partička vysedávať vo vraku nepojazdného automobilu. Keď uvideli policajtov od strachu sa dali pred nimi na útek. Tínedžeri tvrdia, že dokonca mali padnúť niekoľko výstrelov z policajných zbrani,a preto všetci skočili do rieky Hornád.
Policajtom sa troch mladíkov z rieky podarilo vytiahnuť na breh. Podľa správy hovorkyne KRPZ Košice Lenky Ivanovej, ktorá sa dňa: 3.1.2024 vyjadrila pre PRESS.TV a Crime.sk mal práve 15 ročný Dušán Miko ujsť policajtom z rieky a mal byt na úteku.

Dobrý deň, hovorkyňa KRPZ Košice Lenka Ivanová pre PRESS.TV a http://www.crime.sk

v predposledný decembrový deň (30.12.) prijali policajti oznámenie, že do vozidla zn. Toyota, ktoré bolo zaparkované v košickej mestskej časti Nad jazerom, mali vniknúť 4 osoby. Po príchode na miesto bolo od tam prítomných osôb zistené, že od uvedeného vozidla mali po chodníku utekať 4 osoby smerom k rieke Hornád. Osoby boli policajtmi pozorované už v rieke Hornád. 3 osoby sa podarilo policajtom z ľadovej vody vytiahnuť a bola im poskytnutá pomoc. Štvrtej osobe sa podarilo utiecť a doposiaľ je na úteku. Po vykonaní neodkladných procesných úkonov za prítomnosti zákonných zástupcov boli podozrivé osoby zo zadržania prepustené. Polícia na prípade intenzívne pracuje, naďalej sú vykonávané potrebné procesné úkony, a nateraz je vec objasňovaná, ako priestupok proti majetku.

V tomto prípade však záhadou naďalej ostáva, ako je možné, že nehybne telo 15 ročného Dušana Košickí záchranári vylovili z jazera.?
Dušan bol nezvestný 23 dni až včera ho našiel pátrací tím. Následne na miesto boli privolané policajne zložky a obhliadajúci lekár. Ten na mieste vylúčil cudzie zavinenie napriek tomu telesné pozostatky nebohého Dušana skončili na pitevnom stole.
Paradoxne v žiadnej oficiálnej policajnej správe sa neuvádza či policajti použili v danej veci služobné zbrane.

Špeciálna Záchranná Služba-Rescue Slovakia 

Včera sme boli privolaný k dvom zásahom súčastne,na opačných koncov Slovenska. Prvý tím bol na rieke Váh, pri Galante Kaskádach. Pátral po nezvestnom, ktorého hľadajú už tretí týždeň,záchranné zložky, Polícia Slovenskej republiky. Druhý tím v súčinnosti KRPZ PPU KE Polícia SR – Košický kraj pátral po nezvestnom mladíkovi na rieke Hornád. Patranie po niekoľkých hodinách dopadlo úspešne, telo sa podarilo lokalizovať pomocou špeciálneho sonaru jediného na Slovensku bez ktorého by sa telo veľmi ťažko lokalizovalo a následne potápačmi PPU Krajskeho riaditelstva PZ v Košiciach aj vyzdvihli na hladinu. Všetkým zúčastneným na oboch akciách ďakujeme za spoluprácu. Takisto pozostalým prajeme úprimnú sústrasť…..

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV a http://www.crime.sk Fotozdroj: Polícia SR

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama