8. júla 2023

Podľa doterajších zistení našej redakcie spravodajstva PRESS.TV Crime, malo dôjsť k potýčke medzi mestským policajtom a mužmi z Medzilaboriec. Na autentickom videu je vidieť, ako Mestský policajt drží v ruke zbraň a oháňa sa ňou. Paradoxom však je, že muž zákona prišiel na ulicu medzi rómami bez služobného auta a bez doprovodu kolegov. Až následne potom za nim prichádzajú jeho kolegovia, ktorí si na pomoc privolali PMJ- čkárov. Medzi rómami nastal obrovský chaos, tí nevidia dôvod prečo mestský policajt vytiahol zbraň. Miestni obyvatelia si urobili aj videozáznamy z incidentu pričom na záberoch je jasne vidieť ako mestský policajt mieri na nich zbraňou. Videa zverejnili na facebooku, no potom z neznámych dôvodov všetci videa zo sociálnej sieti stiahli a vymazali.

Oslovili sme, preto policajného hovorcu KRPZ Prešov, Daniela Džobanika, aby sa k celej udalosti vyjadril podľa jeho vyjadrenia pre redakciu spravodajstva PRESS.TV Crime to, ale všetko bolo celkom inak.

Dňa 07.07.2023 v čase okolo 18.30 hod. počas preverenia udalosti rušenia verejného poriadku hliadkou Mestskej polície v Medzilaborciach na križovatke ulíc Fučíkova a Dukelských hrdinov v Medzilaborciach, rukami strčil do oblasti hrude tam zasahujúceho policajta, následne doposiaľ nezistení páchatelia pri bytových domoch na ulici Dukelských hrdinov v dôsledku vypätej situácie, po obvode v tesnej blízkosti, obkolesili policajta mestskej polície, kde ho začali rukami opakovane strkať zo všetkých strán a vyhrážať sa mu fyzickou ujmou. Policajtovi Mestskej polície neboli spôsobené zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie. Polícia na mieste zadržala dvoch mužov vo veku 48 a 46 rokov.  Obaja boli umiestnení do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ OKP OR PZ v Humennom začal trestné stíhanie pre prečinútoku na verejného činiteľa.  Uviedol policajný hovorca Daniel Džobanik pre PRESS.TV Crime.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime, Foto Lustračné

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama