8. marca 2024

Od stredy 6.3.2024,popoludnia, kedy polícia prijala na tiesňovej linke 158 oznámenie o nezvestnosti maloletej osoby, po ňom intenzívne pátrali nielen policajti z priľahlých obvodných oddelení, do pátrania sa zapojil aj psovod so služobným psom, rôzne záchranárske a dobrovoľnícke organizácie, príslušníci HaZZ a dobrovoľní hasiči z okolitých dedín.

Súčinnosť poskytoval aj vrtuľník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, Horská záchranná služba a do pátrania sa zapojili aj študenti Strednej odbornej školy Policajného zboru v Košiciach. Prepátrané bolo nielen blízke okolie či miesta možného výskytu maloletej osoby, ale aj blízky lesný porast.Po takmer 3 dňoch intenzívneho pátrania sa nezvestnú maloletú osobu podarilo nájsť v katastri obce Ďurkov, žiaľ, už bez známok života.

Obhliadajúci lekár na mieste nevylúčil cudzie zavinenie a na zistenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie zdravotno-bezpečnostnej pitvy. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach okolie začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Informovala o tom práve teraz hovorkyňa KRPZ Košice Lenka Ivanová pre PRESS.TV a Crime.sk

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV a Crime.sk

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama