27. marca 2024

Rozhovor 2.:

 V prvej časti sme sa venovali „starej veci“ Martinovi K. a Dušanovi  P. je to na súde tak dúfame v spravodlivé rozhodnutie zo strany súdu.

Poďme sa venovať téme – čo si Tomáš teraz vo väzbe. Už si to načrtol v článku čo vyšiel –  https://www.slovenskyreporter.sk/7-rokov-na-slovensku/?amp=1

Otázka:  Tak začni.

  Od roku 2017 bojujem aj so  štátnymi  orgánmi. Za celé obdobie – beriem to od roku 2017 do 2023 čo  som nezákonne  vo väzbe – vyšetrovatelia v Bardejove a v Poprade mi vniesli cca 30 obvinení – za podvod, krivé obvinenie, ohováranie – celá škála paragrafov.  Aby ma zastrašili  poslali na mňa v roku 2017 zápasníka MMA so zbraňou Murada K. . Polícia to absolútne neriešila. Niekto mi ukradol firemné auto, povozil sa cca 100km a záver Polície – auto  „levitovalo“. Chlapík si prepíše  na popradskom inšpektoráte auto, ktoré ma firma na leasing a je na ňom plomba a podľa Polície je to OK.  Keď nevedeli ako poškodiť mne , začali posielať ľudí za členmi mojej rodiny, domov a do práce. Keďže ako všade, sú aj v OČTK  ľudia čo dodržujú zákon, podarilo sa nám zákonným spôsobom a právnymi argumentmi dokázať moju nevinu a účelovosť policajtov.    Momentálne ostali 4 veci. Dve boli a sú na súde  a v jednej sa už 3 roky nekoná, a potom je tá najnovšia vec, cez ktorú sa im podarilo ma dostať do väzby.

Otázka:  Aké to je vo väzbe?

  Ľudia majú veľmi skreslenú predstavu o „base“. Ja som bol 4 noci  v CPZ  a väzba je proti tomu hotel.  Nechcem tu hovoriť o podmienkach vo väzbe. Ale o inom. V prvom rade väzba veľmi ovplyvňuje a ubližuje ak máte  rodinu  a blízkych. Celý systém na Slovensku  je chorý, a že vraj máme prezumpciu neviny. Až vo väzbe som si tak priamo uvedomil, že nie som sám koho práva sú porušované. Samozrejme, že každý z nás má nejakú mieru zodpovednosti na tom. Ja, že som veril nesprávnym ľuďom a nedával som si viac pozor a hlavne som si málo chránil rodinu.

  Nikde vo svete nie je to – že obvinený (keďže platí u nás prezumpcia  neviny) – beztrestná osoba, má horšie podmienky  obmedzenia  slobody ako odsúdená osoba. Celý náš systém je chorý  a nastavený tak – aspoň u obvinených, kde by malo ešte prebiehať  zákone  objasnenie veci, že ak dáš hlavu dole a spravíš čo chcú – OČTK – tak ťa možno odmeníme nižším trestom. Ale ak sa nedajbože cítiš  neviny a chceš sa brániť a zákonne obhajovať, tak OČTK spraví všetko preto, aby aj tak dosiahli svoje a zlepšili si štatistiky  a ega. Je ľahké sa dostať do väzby. A je to aj slovenský spôsob, ako sa zbaviť niekoho, keď niekomu nepasujete a niekto má dosť peňazí a známosti.

  Je, ale skoro nemožné sa dostať  z väzby a ešte skoro  nemožnejšie dokázať svoju nevinu , ak  sa cítite  nevinný a môžete mať pravdu a dôkazy, ktoré to dokazujú. Platí pravidlo, že čím ste dlhšie vo väzbe a snažíte sa brániť, tým je ťažšie dokázať svoju nevinu – OČTK a súdy robia všetko preto, aby si vedeli ospravedlniť vašu väzbu a zlomili vás, vašu rodinu a blízkych – či zákonným, či nezákonným spôsobom.

 Poukazujem na svoj prípad, aby som bol konkrétnejší a myslím, že sa veľa  s vás v to nájde.    

  Keďže kolega je už chvála bohu doma – aktualizujem a pokračujem 10. 3. 2024 v „rozhovore“, keďže už bude rok čo som nezákonne vo väzbe.

  Domnievam sa a mám aj konkrétne dôkazy, na ktoré budem postupne poukazovať, že u nás nefunguje „spravodlivosť“ a nie len  vo väzbe sú  hrubo porušované práva, Ústava SR a Dohovory.

 Je 12. 3. 2024,  som po súde o predĺžení lehoty väzby o ktorú požiadal prokurátor. V minulom článku som poukázal na prácu OČTK, ako funguje u nás urýchlenosť v konaní a akurát pracujem na odvolaní. Dňa 23. 3. 2024 mi končí 12 mesačná väzba. Prokurátor mi chce väzbu predlžiť o 7 mesiacov. Sudca OS Poprad JUDr. Richard B. dal 4 mesiace. Takže je to na krajskom súde. Tam ma majú „veľmi  radi“, lebo stále niečo píšem, sťažujem sa  a využívam svoje práva. Uvediem, len jednu poznámku. Sudca OS Poprad, ktorý riešil moje predĺženie väzby  a prokurátor KP PO z predchádzajúceho dvojstupňového rozhodnutia zo dňa 7. 2. ,  majú za to, že po prepustení z väzby by som pokračoval v páchaní imaginárnej nedokázanej trestnej činnosti a preto je riziko ma pustiť hoc na náramok. Dokázal som a potvrdili to aj svedkovia, že si ja, moja rodina zarábame stále legálne. Firmy majú dokázateľné vysoké obraty, mám zamestnancov……., ale súd a OČTK to proste ignorujú, prehliadajú a tvária sa, ako keby som nič nepredložil. Od apríla 2023 majú OČTK moje dôkazy, výpisy  z účtov , účtovníctvo, ktoré potvrdzuje moju nevinu a oni nič. Za rok vypočuli cca 55 ľudí a s toho len 5  čo som sám navrhol. Ja mám notárske zápisnice, výpisy  účtov, overené dokumenty a OČTK ich nepovažuje za reálne  a ignoruje ich.

 Mňa vypočuli , keď ma zobrali do väzby 23. 3. 2023, potom 28. 9. 2023, 5. 10.  a 16. 10. 2023. Potom nič. Aj keď stále o to žiadam, mám právo, že vraj sa vyjadriť k všetkému, čo sa mi kladie za vinu. Vo väzobných konaniach sa musí konať prednostne a urýchlene. Takže ma obvinili s niečoho, ku čomu mi nedovolia sa vyjadriť.

 Spravia Vám znalecký posudok na, ktorý sa čaká dlhé mesiace a ste pre to vo väzbe. Nedajbože vám vyjde, že ste normálny a nemáte predpoklad k páchaniu trestnej činnosti, aj tak súd a OČTK  sa opiera o subjektívne, ničím nepodložené vlastné tvrdenia.  Veď nemáte  právo na súdnu ochranu na nezávislý  a nestranný súd, čo akože máme všetci garantované  Ústavou SR.

  Ešte jedna perlička. Škoda, že u nás neplatí precedens. OS Poprad čo súdi mňa a mňa nepustil, lebo je u mňa predpoklad, že budem pokračovať vo „fiktívnej“ trestnej činnosti, prepustil z väzby už 2x právoplatne odsúdeného, za násilnú trestnú činnosť. Teraz je podozrivý, že sekerou ovalil ženu a spôsobil jej 26 cm tržnú ranu na hlave. U neho nie je predpoklad, že bude pokračovať v páchaní trestne činnosti – ale u mňa je predpoklad.

 Spravte si názor sami…….

Pokračovanie na budúce.

Redakcia spravodajstva a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV a Crime.sk

Foto:Archív

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama